Gwiazdy

Sean Penn przebywa w Kijowie. Zamierza nakręcić dokument o rosyjskim ataku

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
filmweb.pl/Variety
Sean Penn

Sean Penn, jeden z najbardziej cenionych aktorów Hollywood, pomimo trwającej wojny na terenie Ukrainy nie zdecydował się na opuszczenie tego kraju. Celem jego pobytu jest zebranie materiałów do filmu dokumentalnego. O jego wizycie poinformowało biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

 Sean Penn chce pokazać światu prawdę o inwazji Rosji

Sean Penn - znany z takich filmów jak m.in. "Rzeka tajemnic", "Cienka czerwona linia" czy "Obywatel Milk" - udał się do Ukrainy, aby nakręcić film dokumentalny. Zbieranie materiałów rozpoczął już w listopadzie 2021 r., prowadząc rozmowy z wojskiem.

Zobacz wideo: Ukraina

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Po ataku Rosji na Ukrainę aktor nie zdecydował się na opuszczenie kraju. Specjalnie przybył do Kijowa. Jak podaje filmweb.pl, Penn zamierza zarejestrować wszystkie wydarzenia, które dzieją się obecnie na terenie naszego sąsiada. Jego celem jest pokazanie światu prawdy o rosyjskiej inwazji.  Dokument powstaje we współpracy Vice Studios, Vice World News oraz Endeavour Content.

Zobacz wideo: Ukraiński zespół Vellow w piosence "Dom"

Ukraiński zespół Vellow w piosence “Dom”
Ukraiński zespół Vellow w piosence “Dom” Źródło: Dzień Dobry TVN

Sean Penn odwiedził Kancelarię Prezydenta Ukrainy

Jak donosi portal Variety, Sean Penn odwiedził Kancelarię Prezydenta. Porozmawiał także z wicepremier Iryną Wereszczuk i ukraińskimi dziennikarzami.

Sean Penn jest wśród tych, którzy wspierają Ukrainę. Nasz kraj jest mu wdzięczny za tak cenny pokaz odwagi i szczerości. Sean Penn zademonstrował odwagę, której brakuje wielu osobom, w tym także zachodnim politykom

- Im więcej takich prawdziwych przyjaciół naszego kraju, wspierających naszą walkę o wolność, tym szybciej będziemy w stanie powstrzymać zdradziecki atak Rosji – podkreślają pracownicy biura Wołodymyra Zełenskiego.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: filmweb.pl/Variety

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości