Sandra Kubicka zmaga się z atakami paniki. Modelka nagrała swój płacz. "Znajduję się na ziemi, bezsilna"

Sandra Kubicka
Sandra Kubicka zmaga się z atakami paniki
Źródło: Olszanka/East News
Sandra Kubicka uznawana jest za osobę pełną optymizmu. Sympatycy modelki doceniają jej szczerość oraz dziecięcą radość, którą emanuje na zdjęciach i filmikach publikowanych w mediach społecznościowych. Celebrytka miewa jednak gorsze momenty. Od 10 lat walczy z uporczywymi atakami paniki, o czym wreszcie powiedziała wprost. - Ja też płaczę, ja też cierpię i też walczę - zaznaczyła na Instagramie.

Sandra Kubicka w szczerym wyznaniu o atakach paniki

Sandra Kubicka często dzieli się z internautami swoimi wzlotami i upadkami. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wielokrotnie opowiadała o swoich zawodach miłosnych i walce z zespołem policystycznych jajników. Teraz przyszedł czas na wyznanie dotyczące problemów modelki ze zdrowiem psychicznym i permanentnym lękiem.

- Ostatnio siedziałam w gronie znajomych, opowiadałam im o moich atakach paniki i usłyszałam: "Sandra, to jest takie super, że mówisz o tym na głos, tak dużo ludzi się boi i również cierpi". Dlatego dzisiejszy post o tym, że nie zawsze u mnie jest kolorowo - zaczęła na Instagramie.

Magdalena Chorzewska o depresji

Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o samobójstwach
Magdalena Chorzewska o samobójstwach
Magdalena Chorzewska o przepracowaniu dzieciństwa
Magdalena Chorzewska o przepracowaniu dzieciństwa

Sandra Kubicka poinformowała obserwatorów, że z atakami paniki walczy od 10 lat. Problem pojawił się u niej w nastoletnim wieku. Celebrytka ma świadomość, jak jej organizm reaguje na lęk, jednak nie zawsze jest w stanie opanować i zminimalizować uporczywe objawy.

- Znam już swoje ciało na tyle, że wiem, kiedy nadchodzą, jak sobie z nimi radzić. Nauczyłam również bliskich, co wtedy ze mną robić. Ale czasami sytuacje w życiu prywatnym i zawodowym nadają innego tempa, i powodują, że są one [ataki - przyp. red.] gorsze. Znajduję się na ziemi, bezsilna… Ja też płaczę, ja też cierpię i też walczę - czytamy we wpisie.

Sandra Kubicka w ramach autoterapii nagrywa swój płacz. Jak sobie radzi z lękiem?

Sandra Kubicka odnalazła sposób na to, by kontrolować swój stan zdrowia psychicznego. Robi to, rejestrując za pomocą kamery lub aparatu wszelkie niepożądane reakcje ciała, chociażby płacz. Modelka zainspirowała się inną użytkowniczką Instagrama.

- Jakiś czas temu znalazłam konto kobiety, która pokazuje siebie, gdy płacze i opisuje te sytuacje. Pierwsze, co pomyślałam: "Jeju, skąd ona ma siłę, żeby jeszcze się nagrywać w trakcie?". Właśnie w tym znalazłam piękno: "ona nadal ma siłę". Zaczęłam robić to samo - wyznała gwiazda.

Sandra Kubicka w swoim wpisie doceniła wszystkich, którzy na co dzień zmagają się z atakami paniki i innymi zaburzeniami natury psychicznej. Doradziła, co warto zmienić w życiu, by w końcu zacząć odczuwać upragniony spokój.

- Bycie szczęśliwym i spokojnym to praca nad sobą. Dziś z perspektywy czasu i doświadczeń unikam ludzi, i sytuacji, które zagłuszają mój spokój. Puszczam wolno relacje, które mi nie służą. Często walczę z tymi, którzy próbują mnie skrzywdzić, bo taki mam charakter, by się nie poddawać, ale jednak wiem, że lepiej jest po prostu odpuścić. Walka z wiatrakami. Nie jestem nadczłowiekiem, jestem taka jak Wy - zaznaczyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Olszanka/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości