Gwiazdy

Salma Hayek karmiła piersią cudze dziecko. "15-letnia dziewczynka z noworodkiem szlochała i trzęsła się"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Salma Hayek w studiu Dzień Dobry TVN

Salma Hayek w jednym ze szpitali w Sierra Leone nakarmiła piersią dziecko obcej kobiety. Czym podyktowane było działanie aktorki? Gwiazda opowiadała o tym na gali UNICEF w Beverly Hills.

Salma Hayek na gali UNICEF

Salma Hayek jest uznaną aktorką. Nominowana do Oskara za rolę w filmie "Frida" gwiazda znana jest ona również z działalności charytatywnej i udziału w licznych akcjach humanitarnych. W swoim przemówieniu podczas siódmego dorocznego balu UNICEF w Beverly Hills wspomniała wizytę w jednym ze szpitali w Sierra Leone.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Salma Hayek nakarmiła piersią dziecko obcej kobiety

Salma Hayek odwiedziła Sierra Leone 10 lat temu, podczas akcji UNICEF. Sierra Leone to kraj, w którym wskaźnik śmiertelności niemowląt jest jednym z najwyższych na świecie. Główną przyczyną jest problem niedożywienia. Kobiety poddawane są presji mężów i rezygnują z naturalnego karmienia bardzo szybko, bowiem stosunki seksualne z matkami karmiącymi piersią są tam niedopuszczalne.

Ta 15-letnia dziewczynka z noworodkiem szlochała i trzęsła się, powiedziała: "Proszę, pomóż mi. Potrzebuję mleka". Mieliśmy tak wiele rzeczy, ale nie mieliśmy mleka, z wyjątkiem tego, że przypomniałam sobie, że ja mam mleko, ponieważ karmiłam córkę i powiedziałam: "Mam mleko". Usiadłam i karmiłam to dziecko

Podczas zdarzenia jeden z obecnych tam fotografów zrobił zdjęcie, które nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie udzielony trzy lata później wywiad. Hayek mówiła w nim na temat głodu w Afryce i przyznała, że uwieńczona na fotografii chwila, kiedy karmi głodnego chłopca, jest powodem do dumy.

Właściwie myślę, że moje dziecko byłoby bardzo dumne, mogąc dzielić się mlekiem. A kiedy dorośnie, upewnię się, że nadal będzie hojną, opiekuńczą osobą - podkreśliła Salma Hayek w wywiadzie dla "Nightline".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Piotr BLAWICKI/East News/Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości