Gwiazdy

Salma Hayek kończy 55 lat i wygląda obłędnie. Oto kilka zaskakujących faktów z jej życia

Gwiazdy

Salma Hayek, znana meksykańska aktorka kończy 55 lat. Z tej okazji Mateusz Hładki w porannym paśmie show-biznesowym opowiedział o nieoczywistych faktach z życia gwiazdy. Pamiętacie jej wizytę w Dzień Dobry TVN?

Salma Hayek - znaczenie imienia

- Pochodzi z Meksyku, ale jej tata miał libańskie korzenie. Dlatego jej imię wywodzi się z języka arabskiego, gdzie słowo "salama" oznacza pokój, błogosławieństwo. Zresztą jest taki zwrot w j. arabskim "salam alejkum" - "pokój z Wami". Jednak Salma - "pokój"? Ona jest jednak temperamentną dziewczyną - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Salma Hayek - kariera

Dziennikarz przypomniał na antenie, że aktorka rozpoczęła swoją karierę od grania w meksykańskich telenowelach. - Tam zrobiła krajową karierę. Podobno najgłośniejsza telenowela z nią to "Teresa". Potem pojechała do Stanów - podkreślił.

W 1995 roku Salma Hayek zagrała u boku Antonia Banderasa w filmie "Desperado", a w kolejnych latach m.in. w "Dogmie" czy "Bardzo dzikim zachodzie". Natomiast za jej życiową rolę uważa się zagranie meksykańskiej malarki Kahlo w produkcji "Frida" z 2002 roku. Ku uciesze fanów niedługo będziemy mogli ją podziwiać w filmie "Dom Gucci", opowiadającym historię zabójstwa Maurizio Gucciego, w którym wystąpią również m.in. Al Paccino czy Jared Leto.

Salma Hayek w Dzień Dobry TVN

Natomiast z okazji urodzin aktorki Mateusz Hładki zabrał naszych widzów w sentymentalną podróż. Przypomniał on bowiem wizytę z 2011 roku, kiedy Hayek i Banderas gościli w studiu Dzień Dobry TVN. Zobaczcie tę niezwykłą rozmowę w materiale wideo.

A jak Salma Hayek wygląda obecnie?

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości