Gwiazdy

Metamorfozy Roberta Kudelskiego i Marcina Szczurkiewicza. Dlaczego postanowili schudnąć?

Gwiazdy

Jedni akceptują swoje dodatkowe kilogramy, inni za wszelką cenę starają się ich pozbyć. Do drugiej z tych grup należą Robert Kudelski oraz Marcin Szczurkiewicz. Aktor znany z roli w "Na Wspólnej" oraz artysta kabaretowy z Kabaretu Skeczów Męczących opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o swoich zmaganiach z wagą.

Problemy z nadwagą w dzieciństwie

Choć Marcin Szczurkiewicz jest obecnie wysportowanym, szczupłym mężczyzną, nie zawsze tak było. Kiedy był dzieckiem nabawił się dodatkowych kilogramów, czego przyczyną były rodzinne zawirowania i zła kuchnia. Początkowo tego nie dostrzegał, jednak później stwierdził, że musi coś z tym zrobić.

- Pod koniec podstawówki doszedłem do wniosku, że jestem bardzo gruby i kupiłem sobie rowerek treningowy. Przez 2 lata ten rowerek stał przed moim małym telewizorkiem w pokoju i przez 2 lata codziennie wieczorem przez 2 godziny jechałem na rowerku. Schudłem i w ten sposób zupełnie przypadkowo zaszczepiłem w sobie miłość do szeroko pojętego sportu - biegania, grania w tenisa itd. - powiedział Marcin Szczurkiewicz w Dzień Dobry TVN.

Dziś artysta kabaretowy z Kabaretu Skeczów Męczących nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej. Zaczął biegać w 2013 roku, a kilka lat później przebył maraton w Nowym Jorku, co było dla niego ogromnym przeżyciem. Cały czas bardzo lubi jeść i napić się drinka, jednak łączy to ze sportem.

Robert Kudelski o zrzucaniu dodatkowych kilogramów

W innej sytuacji znalazł się natomiast Robert Kudelski. On sam nie zauważał, że przybrał na wadze, jednak w pewnym momencie zaczął dostawać delikatne sygnały od innych ludzi. Na planie "Na Wspólnej" mówiono mu, że kamera dodaje parę kilo, więc te kilka kilogramów mógłby zrzucić. Na początku nie brał tych uwag do siebie, jednak to szybko się zmieniło.

- Jak już nie mogłem zawiązać buta albo jeansy na planie, które były gumowe, już były naprawdę rozciągnięte na maksa, to stwierdziłem, że coś trzeba zrobić. Żeby było śmieszniej, to jeszcze napisano mi wątek, że Michał Brzozowski chudnie. (...) Stwierdziłem, że pierwszy raz w życiu będę konsekwentny. Stosowałem różne diety wcześniej, (...) ale były to same pułapki, więc stwierdziłem, że będę jadł to, czego nie lubię. Wyeliminowałam wszystko, co lubię - opowiadał Robert Kudelski w naszym programie.

Aktor serialu TVN wyeliminował jedzenie mięsa, soli i sodu. Przestał się przejadać. Wprowadził również trochę ruchu w postaci spacerów z psami, ponieważ nie przepada za siłownią. Wówczas zaczął chudnąć po 2 kg miesięcznie. Od listopada 2019 roku zrzucił łącznie 27 kilogramów i obecnie cały czas udaje mu się utrzymać wagę.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości