Gwiazdy

Rafał Pacześ i jego książka o realiach polskiego show-biznesu. "Dużo jest też z mojego życia"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Pacześ o showbiznesie

Rafał Pacześ to jeden z najbardziej znanych komików w Polsce. Poza karierą stand-upera realizuje się też jako autor książek. Niedawno premierę miała jego najnowsza publikacja "Ostatni Śnieg" opowiadająca m.in. o realiach show-biznesu. Czy to historia o nim samym? O tym artysta opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Rafał Pacześ - "Ostatni Śnieg"

Rafał Pacześ jest jednym z najpopularniejszy komików w Polsce. Widzowie mogą kojarzyć go z występów w programie "Kuba Wojewódzki Show". Jego twórczość z pewnością znają też stali bywalcy stand-upów, ponieważ aktor jest aktywny na terenie całego kraju. Artysta realizuje się też w innych dziedzinach - jest producentem, koproducentem programów rozrywkowych oraz autorem książek.

18 maja premierę miała jego najnowsza publikacja "Ostatni Śnieg". O czym jest ten komediodramat? To historia o 21-letnim Rafale, któremu udaje się zdobyć popularność w świecie stand-upu. Chłopak dostaje przepustkę do świata show-biznesu, jednak będąc tam chwilę dłużej, szybko przekonuje się, że pieniądze to nie wszystko.

Rafał Pacześ obserwuje show-biznes z bezpiecznej odległości

Fani twórczości znanego komika zastanawiają się, czy opowieść w książce jest inspirowana jego realnymi przeżyciami. Według autora rzeczywiście są pewne nawiązania, które mogą nasuwać czytelnikowi taką teorię. - Dużo jest też z mojego życia, ale to nie jest moja autobiografia - podkreślił Rafał. - Myślę, że każdy powieściopisarz daje z siebie jakąś część - dodał gość Dzień Dobry TVN.

Książka potrafi wzruszyć do łez - czasem z radości, a czasem ze smutku. - Ja wzruszyłem się 3 razy, szczególnie na końcu. - Jeżeli to jest dobrze napisane, to czytelnik rzeczywiście się wzruszy. Pierwsze recenzje mówią, że chwyta za serce - powiedział komik.

Mimo swojej popularności stand-uper stroni od bankietów i eventów w świetle reflektorów. - Nie mam czasu na chodzenie na premiery, jestem nudny dla portali. Wolę taką rozmowę w studio, poza kamerami niż przy winie na bankiecie, bo wtedy jest to taki small talk - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości