celebryci

  celebryci

  Dziś mianem "celebryty" określa się wiele osób. Natomiast w XIX wieku trzeba było spełnić kilka warunków, by zasłużyć na ten tytuł. Jak były postrzegane te osoby? Czy zadawanie się z kimś znanym było nobilitujące? Na te pytania w Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Lisak, autorka bloga o życiu w XIX wieku.

  Irmina Somers wybrała się do San Diego na spotkanie z przyjaciółmi i rodziną Kazimierza Deyny - legendy polskiej piłki nożnej. Jak żona, Mariola Mc Mullan-Deyna wspomina moment przeniesienia się do słonecznej Kalifornii? Czym Kazimierz imponował synowi - Norbertowi i jak mistrza wspominają przyjaciele?

  Wiele gwiazd i celebrytów uważa, że popularność nie idzie w parze z wolnością. Czy należą do nich Katarzyna Wołejnio, Ada Fijał, Maja Sablewska, Dawid Woliński, Julia Kuczyńska "Maffashion", Marcin Tyszka, Julia Wróblewska i Robert Kupisz? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Karolina Korwin Piotrowska wydała książkę, w której opisuje m.in. historie medialnych bohaterów. O czym jeszcze w niej przeczytamy? Dlaczego dziennikarka zdecydowała się na napisanie tej książki? Czy załatwia nią jakieś swoje interesy? Dlaczego uważa, że ma prawo do oceniania innych? Zapytaliśmy ją o to w Dzień Dobry TVN.

  W 2007 roku Ewa Morelle wydała książkę, w której szczerze opisała szalone życie śmietanki towarzyskiej z czasów PRL-u, co przyprawiło niektórych o szybsze bicie serca. Jak wyglądał świat ówczesnych celebrytów? Teraz Pani Ewa zastanawia się nad napisaniem drugiej części publikacji. Jaki miałaby tytuł? Kto mógłby się bać tej książki?

  Zapanowała nowa moda wśród amerykańskich celebrytek - publikują w internecie swoje roznegliżowane zdjęcia. O tym, kto to zrobił powiedziała w Dzień Dobry TVN nasza dziennikarka Barbara Pasek.

  Co działo się w polskim i światowym show-biznesie w 2016 roku? Która z gwiazd ubierała się w tym roku najlepiej? O tym dziennikarze Dzień Dobry TVN: Agnieszka Jastrzębska, Anna Wendzikowska i Mateusz Hładki. A co dla Marcina Prokopa było największym tegorocznym wydarzeniem?

  Karolina Korwin Piotrowska skończyła pisać książkę o polskim show-biznesie. Jakie znane nazwiska się w niej znalazły? Czy po jej opublikowaniu spodziewa się pozwów sądowych? Z Karoliną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Informacje dotyczące problemów ludzi znanych cieszą się ogromną popularnością. Ostatnio wszyscy mogliśmy usłyszeć o problemach Ryszarda Rynkowskiego, wcześniej cała Polska pasjonowała się wydarzeniami z udziałem Daniela Olbrychskiego, Borysa Szyca czy Dariusza Krupy. Na pytanie, dlaczego te informacją są tak bardzo pożądane odpowiedzieli chińscy naukowcy, którzy ustalili, że osoby zapoznające się z treściami dotyczącymi problemów gwiazd odczuwają bardzo dużą satysfakcję porównywalną z wygraną na loterii. O komentarz do tych badań poprosiliśmy Tatianę Mindewicz-Puacz i Katarzynę Montgomery.

  Okazuje się, że pozowanie na tzw. ściance jest dla niektórych celebrytów stresujące, ponieważ bezlitosne flesze aparatów potrafią "złapać" mankamenty w kreacji i makijażu. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy aktorki: Dominikę Gwit i Klaudię Halejcio oraz modela Rafała Maślaka, czy mają swoje sposoby na pozowanie na ściankach. Od naszych gości dowiedzieliśmy się również, czy zwracają uwagę na loga firm, które umieszczone są na ściankach, a Marcin Prokop dostał od Rafała Maślaka wytyczne, jak się ustawiać do zdjęć. Zobaczcie, jak mu szło! :)

  Alison Jackson to na Wyspach Brytyjskich jedna z najbardziej znanych współczesnych artystek. Specjalizuje się w robieniu zdjęć celebrytom przy współpracy z sobowtórami. Z jakim odbiorem spotykają się jej prace? Które zdjęcia wzbudziły dotychczas najwięcej emocji? Gdzie Alison wyszukuje sobowtórów? Jak wygląda praca na planie zdjęciowym? Z Alison Jackson rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Viola Kołakowska na swoim kanale w Internecie parodiuje polskie szafiarki. Po co to robi? Co nie podoba jej się w polskim show-biznesie? I z jakim odbiorem spotykają się jej nagrania? Z Violą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Większość osób kojarzy Karolinę Korwin Piotrowską z krytyką i wytykaniem błędów celebrytów, a niewielu wie, że dziennikarka ma dużą wiedzę na temat filmów. I właśnie o nich napisała przewodnik zatytułowany "Krótka Książka o Miłości". W Dzień Dobry TVN powiedziała o pracy nad nim oraz o tym, jak filmy i ich bohaterowie wpłynęły na jej życie.

  Niedawno do grona psich celebrytów dołączyły bezdomne psiaki z Wrocławia. Ich zdjęcia trafiły na okładki światowych magazynów mody. Dzień Dobry TVN zostało zaproszone na sesję zdjęciową jednej z psich gwiazd. Dowiedzieliśmy się, czemu ma służyć ta akcja i, które ze znanych osób postanowiły ją wesprzeć.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Wołejnio - jedną z bohaterek programu "Żony Hollywood". Dlaczego kilka lat temu wyjechała do Stanów Zjednoczonych? Od czego rozpoczęła swoją karierę aktorską? Skąd się wziął pomysł na produkcję filmów? Czy do wszystkiego doszła sama? Czy w celebryckim świecie porażki przeżywa się w samotności?

  O ślubie Kanye Westa i Kim Kardashian było głośno od kilku tygodni. Nie milkły spekulacje na temat sukni ślubnej panny młodej, miejsca, w którym narzeczeni powiedzą sobie "TAK", a także zaproszonych gości. Dzięki dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej dziś już wszystko wiemy.

  Piękni, znani i bogaci. To o nich czytacie w w kolorowych magazynach i portalach internetowych. To z nimi rozpoczynacie każdy dzień, przynajmniej tak twierdzi Filip Chajzer. Czy celebryci potrafią pozować na ściance? Czym byliby bez ścianki? I wreszcie, jak powinno się pozować na ściance? Filip Chajzer przyjrzał się z bliska i ściance, i celebrytom. Jakich rad udzielili mu: Natalia Siwiec, Grażyna Olbrych, Monika Pietrasińska i Norbi? Która celebrytka pomyliła Zygmunta Chajzera z Filipem? :-)

  Kraków, gala rozdania MediaTorów, czyli nagród dziennikarskich przyznawanych przez studentów. Specjalnie na tę okazję Filip Chajzer kupił garnitur. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo ekskluzywne ubrania można dostać za darmo...

  Do szkoły teatralnej dostał się dopiero za czwartym razem. Dlaczego, jak mówi, "świat celebrycki to nie jest jego bajka"? Czy lubi być fotografowany? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Januszem Gajosem. Co jest jego największą pasją?

  Bardzo rzadko pojawia się w mediach, dlatego bardzo się cieszymy, że Michał Bajor przyjął nasze zaproszenie do Dzień Dobry TVN. Czy zastanawiał się nad tym na czym polega jego fenomen? Dlaczego Michał Bajor nie chce być celebrytą? I kto kocha się w nim niezmiennie od lat?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała nasze gwiazdy o to, czy czasem nachodzi ich ochota, aby zniknąć z show-biznesu? O byciu gwiazdą, o odpoczynku od blichtru oraz o możliwościach wyciszenia się rozmawiała z tuzami polskiego show biznesu.