Gwiazdy

Małgorzata Ohme o niemiłych komplementach. "Nie wyglądasz na 40 lat"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Małgorzata Ohme
Paweł Wodzyński/East NewsMałgorzata Ohme

Masz 30, 40 a może 50 lat? W zasadzie nie ma to żadnego znaczenia. Ważniejsze jest to, jak się ze sobą czujesz. Temat ten poruszyła w mediach społecznościowych Małgorzata Ohme, która jak przyznała, wścieka się, gdy ktoś kategoryzuje ją względem wieku. "Sami powielamy te stereotypy. Napędzamy kobietom strachy" - twierdzi.

Nie pytaj mnie o mój wiek

Wiek to dla wielu tylko cyfry. Dlaczego więc tak bardzo skupiamy się na tym, co nieistotne? Dlaczego mówiąc komuś "nie wyglądasz na swoje lata" traktujemy to jako komplement? A może właśnie przyszedł czas, by dumnie podkreślać, ile już przeżyliśmy i ile dobrego jeszcze przed nami. Czas, by pokazać, że zmarszczki, gorsza kondycja, większa waga czy szalejące hormony to nie powód do wstydu. To część naszej historii, kolejnego etapu, który wcale nie jest gorszy od poprzednich. W końcu ewoluujemy, rozwijamy się i zmieniamy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, z każdym kolejnym rokiem jesteście silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia. I to właśnie jest piękne.

Obojętna wobec tego tematu nie została Małgorzata Ohme. Prowadząca Dzień Dobry TVN opublikowała w sieci post, w których przyznała, że trapi ją kategoryzowanie kobiet względem wieku i przypisywanie cyfrom niepotrzebnego znaczenia. - "Nie wyglądasz na 40 lat"- wciąż to słyszę. Uśmiecham się, choć wewnątrz czuje ten znajomy ścisk niezgody. Czy to komplement? Czy ja mam coś przeciwko temu, by wyglądać na 40 lat? Jak wygląda 40-latka? Czy jest coś złego w wyglądaniu jak ta cholerna 40-latka. Sami powielamy te stereotypy. Napędzamy kobietom strachy. 30, 40, 50- jakie ma to znaczenie. wiek jest we łbie – rozpoczęła.

Sofia Carson głośno o kobietach
Sofia Carson głośno o kobietach
Dzień Dobry TVN

Małgorzata Ohme nie przejmuje się wiekiem

W dalszej części wpisu Małgorzata dodała, że nie przejmuje się wiekiem. Na co dzień stara się dbać o siebie, by wglądać dobrze i zdrowo, jednak nie ma problemu z nazywaniem rzeczy po imieniu. Jak każdy człowiek starzeje się, ma gorszy wzrok czy objawy menopauzy. Mimo wszystko czuje się lepiej niż kiedykolwiek, osiągnęła wewnętrzny spokój, pewność siebie oraz ma mnóstwo planów i marzeń. I jak twierdzi dumna jest ze swoich 43 lat.

Mam w nosie na ile lat wyglądam, po prostu staram się wyglądać dobrze. Wciąż przypisujemy cyfrom niepotrzebne znaczenie. Nie mówcie tak do mnie, dla mnie to nie komplement, to raczej jedno wielkie stygmatyzowanie. Mam 43 i jest mi dobrze. Starzeje się, mam gorszy wzrok, objawy menopauzy i czasami nie trzymam moczu gdy kichnę. No i jeszcze metabolizm, beznadziejne, powolne spalanie. Ogólnie grubsza jestem i mam brzuch czasami wydęty. Ale poza tym mam lepiej poukładane w głowie, spokój i pewność siebie, o której marzyłam jako 20 i 30-latka. Jestem cięższa, a lżej żyję. Mam więcej planów i marzeń. Mam 43 lata, ale super! Tule Was mocno

Post Gosi bardzo szybko dostrzega fani, którzy zgodzili się z jej opinią. Kobiety jednogłośnie stwierdziły, że wiek to tylko cyfra, która nie ma nic wspólnego z tym, kim jesteśmy.

- "Zgadzam się! Tworzymy stereotypy, nawet pozornie próbując je przełamywać. Nie potrafimy akceptować "tu i teraz", "Świat jest skonstruowany na podstawie cyfr, w naszej dacie urodzenia zawarte jest całe życie, ale to ile mamy lat nie ma znaczenia jeśli nasza mądrość nie idzie w parze z cyfrą. Ja też mam 42 lata, jestem dumna z tego, że dziś tu jestem, bo mogło być różnie, jestem wdzięczna i kocham życie, a resztę jakby powinnyśmy mieć w nosie i śmiać się z tego świata, grunt to dystans", "Mi stuknęło już 60 + i nie wiem kiedy. Szczerze mówiąc, nie rozpamiętuje mijających lat, najważniejsze to być zdrowym, sprawnym i akceptować siebie, ciesząc się, z każdego dnia tak po prostu i tego życzę każdej kobiecie" - pisali fani.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości