Gwiazdy

Przeboje Vaya Con Dios otrzymały drugie życie. Dani Klein powróciła z nową płytą

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Monika Nasternak
Przeboje zespołu Vaya Con Dios w niezwykłej aranżacji
Przeboje zespołu Vaya Con Dios w niezwykłej aranżacji Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Utwory takie jak "Nah Neh Nah" czy "Puerto Rico" zespołu Vaya Con Dios są znane na całym świecie. Wokalistka bandu Dani Klein po 10-letniej przerwie wraca na rynek muzyczny z płytą, na której znalazły się stare przeboje w nowej aranżacji. Jak powstała ich intymna, wokalno-fortepianowa wersja?

Hity zespołu Vaya Con Dios w nowej odsłonie

Dani Klein niemal 10 lat temu zdecydowała o zawieszeniu działalności zespołu Vaya Con Dios. Wokalistka nie planowała powrotu na rynek, jednak zrobiła fanom niespodziankę i po dekadzie wydała płytę z ikonicznymi utworami - zarówno własnymi, jak i innych artystów. Zaśpiewała je w kameralnej, jazzowej aranżacji. Co ją do tego skłoniło?

- Wszystko przez lockdown. Pomyślałam, że jeśli jeszcze przez rok będę siedziała zamknięta w domu, to oszaleję. Więc kiedy wytwórnia zgłosiła się do mnie z propozycją nagrania tej płyty, to było jak błogosławieństwo. Pomyślałam, że przynajmniej czymś się zajmę - tłumaczy gwiazda.

Dani Klein wydała płytę, ale nie może wrócić na scenę. Ma problemy z głosem

W rozmowie z Gabi Drzewiecką wokalistka kultowego zespołu Vaya Con Dios przyznała, że śpiewanie po 10 latach przerwy nie jest łatwym zadaniem. Jej głos uległ znacznemu zniekształceniu, a lekarze są bezradni i nie potrafią pomóc. To właśnie dlatego Dani Klein nie zamierza już koncertować.

- Pianista musiał zmienić tonację. Trzeba było wszystko obniżyć, ponieważ mój głos jest teraz niższy. Powodem, z którego bardzo cieszyłam się na ten studyjny projekt, było to, że od kilku lat mam problem z głosem. (...) Czasami mam taki jakby piasek w głosie, który nie wiadomo, kiedy się pojawia. A w studiu mam tę możliwość, by wszystko powtarzać do skutku, aż będzie czysto. Nie ma takiej możliwości w występach na żywo - tłumaczy piosenkarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości