Gwiazdy

"Maja w ogrodzie" ma już 18 lat. Popielarska wspomina wpadki z początków kariery

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Maja w naszych ogrodach od 18 lat
Maja w naszych ogrodach od 18 latDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Choć Maja Popielarska prowadzi swój program od lat 18, to przed kamerami TVN stanęła w 1999 r. Była wówczas jedną z pierwszych prezenterek pogody naszej stacji. Jak to się stało, że związała swoją zawodową karierę z telewizją? O kulisach pracy opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Maja Popielarska - początek kariery

Maja Popielarska cieszy się ogromną sympatią widzów, którzy z zaciekawieniem od 18 lat oglądają jej program "Maja w ogrodzie". Prezenterka zanim zaczęła zajmować się tematami związanymi z przyrodą i architekturą krajobrazu, była pogodynką. Jak dostała się do telewizji?

- To był przypadek trochę kontrolowany. Były wakacje po drugim roku studiów, przeczytałam w gazecie, że jest casting i postanowiłam spróbować, jak to jest. Poszłam z parasolem, bo pogoda była mniej więcej taka, jak teraz, tylko trochę cieplej. Zdaje się, że ten parasol natchnął tych, którzy ten casting przeprowadzali, żeby może jednak pomyśleć o pogodzie, bo podobno w planach stacji tego nie było - przyznała Popielarska. - Po wielu tygodniach szkoleń różnego typu stanęłam przed kamerą. Ten pierwszy dzień był bardzo pechowy, bo wszystko nam się wywaliło, satelita raz, drugi, trzeci, więc programy nie poszły. Cała rodzina była skupiona przed telewizorem, no i nic nie zobaczyli - dodała.

Jak to zwykle w telewizji bywa, prezenterom zdarzają się wpadki. Maja również ma kilka na koncie.

- To były początki. W mojej głowie siedziało, że my nagrywamy. Stojąc przed kamerą popełniłam błąd i powiedziałam: "Nie, chłopaki, gramy jeszcze raz". A to było na żywo. Co śmieszne, ja naprawdę przez wiele lat myślałam, że to było nagrywane, a jeden z kolegów z realizacji powiedział, że to było na żywo - powiedziała Popielarska.

"Maja w ogrodzie" ma już 18 lat

Mało kto wie, że Maja Popielarska dzieciństwo spędziła w Afryce. - Byłam beztroskim dzieckiem, które szalało w buszu na bosaka, próbując różnych owoców. Zawsze byłam blisko natury - wyznała.

W 2004 roku Maja dostała propozycję, by stworzyć program o ogrodnictwie. To był przełomowy moment w jej karierze.

- Zawsze byłam osadzona dość mocno w przyrodzie. (...) Nie miałam nigdy na tyle odwagi, żeby stanąć i powiedzieć, że jestem przygotowana do tego, żeby robić program. Pan Mariusz Walter któregoś dnia spojrzał na mnie i zapytał, czy nie znam kogoś, kto mógłby zająć się programem o ogrodach. Chyba uderzył w czuły punkt. Powiedziałam, że spróbuję, choć nie było mowy o tym, że mam go prowadzić, miałam go stworzyć. Robiliśmy różnego typu próby, przygotowania, parę miesięcy to trwało - wspominała Popielarska.

Maja tak dobrze radziła sobie przed kamerą, że ostatecznie to ona 18 lat temu zaczęła prowadzić program. Z powodzeniem robi to do dziś, przyciągając przed ekrany wielu widzów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości