Małgosia Rozenek-Majdan nie wytrzymała i nagle zaczęła krzyczeć. "Nienawidzę tego!"

15099184_pokonaj-mnie-jesli-potrafisz-odcinek-1_ORIGINAL
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wyzwania Małgorzaty Rozenek-Majdan
Wyzwania Małgorzaty Rozenek-Majdan
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz
Reset Małgorzaty Rozenek-Majdan
Reset Małgorzaty Rozenek-Majdan
Nowy program i nowa odsłona Małgorzaty Rozenek-Majdan (napisy)
Nowy program i nowa odsłona Małgorzaty Rozenek-Majdan (napisy)
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym reality show
Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym reality show
Małgorzata Rozenek o mamie
Małgorzata Rozenek o mamie
Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?
Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?
Kto pokona Małgorzatę Rozenek-Majdan?
Kto pokona Małgorzatę Rozenek-Majdan?
"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" to program, w którym Małgorzata Rozenek-Majdan podejmuje ekstremalne wyzwania rzucone jej przez sześciu mężczyzn ze świata sportu, kultury i rozrywki. W 1. odcinku gwiazda zmierzyła się z pisarzem Łukaszem Orbitowskim. Oboje musieli wskoczyć do lodowatego Bałtyku i przepłynąć długi dystans. Kto z nich wygrał?

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - 1. odcinek

W nowym show "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" Małgorzata Rozenek-Majdan będzie wychodzić ze strefy komfortu i zmierzy się ze swoimi największymi lękami.

- Mnie w życiu poza szczęśliwym, trzecim małżeństwem nic nie przyszło łatwo. Szkoła, później studia, macierzyństwo jedno, drugie, trzecie. Każda wartościowa rzecz w moim życiu wymagała ode mnie naprawdę ogromnego wysiłku. Gdyby ten program nie był o takim wysiłku, nie byłby tak ekstremalny i nie byłby tak sprawdzający siebie, to nie wiem, czy podeszłabym do niego z takim entuzjazmem. Jest coś takiego wdrukowanego we mnie, że im trudniej, tym lepiej. Zobaczymy, jak to będzie z tą słabą płcią - powiedziała Rozenek-Majdan.

W tej trudnej, ale niezwykle ekscytującej przygodzie Małgorzatę będą wspierać trener sportowa i mistrzyni świata federacji UFC Joanna Jędrzejczyk, a także mistrzyni świata w grapplingu i psycholog sportu Zofia Szawernowska.

Małgosia i jej mentorki obejrzały wideo nagrane przez Łukasza Orbitowskiego. Dowiedziały się, na czym będzie polegać pierwsze zadanie.

- Mam bardzo chłodne serce. Zapraszam cię w wielki mróz. Popływamy sobie w Bałtyku zimą. Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - zapowiedział pisarz.

Rozenek-Majdan była przerażona wyzwaniem, które rzucił jej Orbitowski, ponieważ nienawidzi zimna i nie znosi wody.

- O f**k. Nie, nie, nie róbmy tego - mówiła Gosia. - Wiedziałam, na co się piszę, ale moja wyobraźnia nie sięgała tam, że ktoś będzie na tyle odważny, żeby wrzucić mnie w środku zimy do pływania w wodzie - skomentowała gwiazda programu.

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - przygotowania do pływania w Bałtyku

Zarówno Małgosia, jak i Łukasz mieli miesiąc na treningi pływania i oswajanie się z zimnem. Przygotowywali się pod okiem eksperta, wielokrotnego mistrza Polski i wicemistrza świata w lodowym pływaniu Bartłomieja Kubkowskiego.

Rozenek przeżyła szok, kiedy pierwszy raz zanurzyła ciało w wannie wypełnionej lodem.

- Aaaaa! K***a. Poczekaj. Nie mogę wyprostować nóg, bo ich nie czuję. Nie mogę usiąść. O Jezus. Bolą mnie nogi! Bolą mnie nogi! Muszę stąd wyjść. Siedzę na kostce lodu. Nie wytrzymam - krzyczała spanikowana. - Nienawidzę zimna. Potrafię się przełamywać, ale nienawidzę tego. Czasem mam takie wrażenie, że to przełamywanie jest gwałtem na mojej psychice - podkreśliła prezenterka.

W następnym tygodniu zawodnicy wzięli udział w treningu przygotowawczym w Karpaczu. Dotarli do Wodospadu Podgórnej, gdzie musieli zanurzyć się w zimnej wodzie. Łukasz Orbitowski stawił czoła dyskomfortowi i bez problemu wszedł do wody. Małgorzata Rozenek-Majdan walczyła z lękiem.

- Woda jest taka, jakby ci sztylety wbijało. Przez to, że ona się rusza, to jest tak, jakbyś ogniem albo sztyletami był bity - tłumaczyła gwiazda.

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - kto wygrał 1. odcinek?

Ostatecznie po czterech tygodniach przygotowań, kiedy to Łukasz i Małgosia pływali m.in. w lodowatym jeziorze, naszedł czas na finałowe starcie w Bałtyku.

- Prawda jest taka, że jestem przerażona, przeziębiona i jestem na sekundę przed wejściem do wody i pływaniem w niej - komentowała Rozenek.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zawodnikom skrócono dystans. Zamiast 400 m mieli do przepłynięcia o połowę mniej, ale i tak nadal to było niezwykle wycieńczające zadanie.

Gosia dała z siebie wszystko. Płynęła w zimnym Bałtyku co tchu, jednak w tej konkurencji lepszy okazał się Łukasz Orbitowski. To on jako pierwszy dopłynął do brzegu.

- Przeżyliśmy to, co? Ale szok po tym, po wszystkim. Ja nigdy tak nie zmarzłam. Przyrzekam - mówiła zziębnięta prezenterka. - To jest słabe. Porażka jest zawsze bardzo bolesna. (...) Jak wkładasz w coś całe serce, to cię to boli - podsumowała.

Łukasz Orbitowski wygrał konkurencję na lodowe pływanie, a to oznacza, że w starciu Małgosia kontra mężczyźni jest 0:1.

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - gdzie i kiedy oglądać

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" ma emisję w każdy wtorek o 21:35 w TVN. Show można oglądać również na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki