To on wystąpił w pierwszym odcinku "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Kim jest Łukasz Orbitowski?

Łukasz Orbitowski
To on wystąpił w pierwszym odcinku "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Kim jest Łukasz Orbitowski?
Źródło: mwmedia
W pierwszym odcinku programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" zobaczymy Łukasza Orbitowskiego. Kim jest uczestnik? Co wiemy o jego życiu zawodowym i prywatnym? W jakim zadaniu zmierzy się z Małgorzatą Rozenek-Majdan? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.

Łukasz Orbitowski - kim jest uczestnik "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"?

Łukasz Orbitowski to polski pisarz, publicysta i scenarzysta. Z wykształcenia jest filozofem po Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego pierwsza książka, czyli zbiór opowiadań pod tytułem "Złe Wybrzeża", ukazała się w 1999 roku. Zapoczątkowała ona serię powieści grozy, którymi Orbitowski raczył swoich czytelników w kolejnych latach. Były to m.in. "Horror show", "Widma", "Tracę ciepło" czy "Inna Dusza". Ta ostatnia przyniosła mu w 2015 roku Paszport Polityki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wyzwania Małgorzaty Rozenek-Majdan
Wyzwania Małgorzaty Rozenek-Majdan
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz
Reset Małgorzaty Rozenek-Majdan
Reset Małgorzaty Rozenek-Majdan
Nowy program i nowa odsłona Małgorzaty Rozenek-Majdan (napisy)
Nowy program i nowa odsłona Małgorzaty Rozenek-Majdan (napisy)
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym reality show
Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym reality show
Małgorzata Rozenek o mamie
Małgorzata Rozenek o mamie
Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?
Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?
Kto pokona Małgorzatę Rozenek-Majdan?
Kto pokona Małgorzatę Rozenek-Majdan?

Jako że książki pisarza są niezwykle cenione wśród fanów powieści grozy, nazywany bywa często ''polskim Stephenem Kingiem''.

Zawodowo Łukasz Orbitowski zajmuje się także pisaniem recenzji i felietonów do takich magazynów, jak "Przekrój" czy "Nowa Fantastyka". Ma na swoim koncie również książki z gatunku fantasy oraz powieści obyczajowe. Otrzymał nominacje do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia.

Łukasz Orbitowski - życie prywatne

Prywatnie Łukasz Orbitowski jest w związany z Klaudią Młynarską. Para wychowuje wspólnie dwójkę swoich dzieci z poprzednich związków: syna pisarza, 16-letniego Juliana, oraz syna jego partnerki, 14-letniego Alana.

Zakochanych łączy też praca - stworzyli wspólnie audioserial "Recepcja", prowadzili także razem podcast "Kawał kina".

Łukasz Orbitowski czyta poezję więźniom

O Łukaszu Orbitowskim zrobiło się głośno w 2023 roku za sprawą bardzo interesującej akcji, która miała miejsce w zakładzie karnym w Krakowie. W jej ramach pisarz raz w miesiącu organizował zajęcia dla więźniów, podczas których wspólnie czytali i interpretowali wiersze.

Orbitowski odwiedził wtedy Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o szczegółach tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Możecie przeczytać o tym tutaj.

Łukasz Orbitowski kontra Małgorzata Rozenek-Majdan w 1. odcinku programu

Łukasz Orbitowski był rywalem Małgorzaty Rozenek-Majdan w pierwszym odcinku programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Jego emisja odbędzie się 16 kwietnia 2024 r., o godz. 21:35.

Show polega na tym, że Małgorzata Rozenek-Majdan rywalizuje z sześcioma mężczyznami w sześciu wybranych konkurencjach. Zadania postawione przed uczestnikami są dla nich całkowicie nowe i stanowią pewnego rodzaju wyjście ze strefy komfortu. Poza Łukaszem Orbitowskim w programie zobaczymy: Kajetana Kajetanowicza, Łukasza Kadziewicza, Piotra Głowackiego, Wojtka Łozowskiego, Jakuba Nowaczkiewicza.

W 1. odcinku show Małgorzata Rozenek-Majdan zmierzyła się z pisarzem w bardzo trudnej konkurencji. Wyzwanie polegało na wykąpaniu się w lodowatej wodzie. Jak im poszło, zobaczyć będzie można już dziś wieczorem w TVN.

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - gdzie i kiedy oglądać?

Program "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" emitowany jest na antenie telewizji TVN we wtorki o godzinie 21:35. Zmagania Małgorzaty Rozenek-Majdan z wymagającymi zadaniami można również śledzić na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości