Gwiazdy

Patricia Kazadi o walce z hejtem. "Przeszłam batalię o zdrowie i mam szacunek do mojego ciała"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Kazadi o bodyshamingu i hejcie

Patricia Kazadi jest obecna w show-biznesie od wielu lat, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że artystka postanowiła usunąć się w cień i zniknęła z mediów. Jak sama niedawno przyznała, boryka się z problemami zdrowotnymi, które wpłynęły na zmianę jej sylwetki. Z tego powodu była nieustannie krytykowana i oceniana. Nie poddała się i postanowiła walczyć z hejtem i bodyshamingiem. Efektem drogi do samoakceptacji jest podcast dostępny na Instagramie artystki.

Patricia Kazadi walczy z bodyshamingiem i hejtem

Patricia Kazadi to aktorka i wokalistka, która swoją karierę zaczynała niemal 20 lat temu. Przez ten czas obecności w show-biznesie wiele razy była krytykowana i hejtowana. Jak sama mówi, miało to ogromny wpływ na jej samoocenę i poczucie własnej wartości.

- Hejtu i bodyshamingu doświadczam od dawna. Jak zaczynałam pracę w mediach, to wiadomo, że zmieniałam się na oczach widzów, bo zaczęłam w bardzo młodym wieku i przechodziłam z etapu nastolatki w młodą kobietę. To ciało się zmieniało i ciągle było komentowane. Wiadomo, że jak się jest młodym człowiekiem i ciało się zmienia, nie zawsze mamy na wszystko wpływ, ale jednak zostawało mi to w głowie. Czułam, że chcę spełnić oczekiwania innych, że chcę się innym podobać, a nie koniecznie żyć w zgodzie ze sobą. To trwało latami i bardzo odbijało się na moim zdrowiu psychicznym, spokoju i poczuciu własnej wartości. Zawsze radziłam sobie z tym w domowym zaciszu, zamykając się w domu, płacząc, miewając stany depresyjne, napady lękowe – opowiedziała w studio Dzień Dobry TVN.

Niedawno artystka przyznała, że od jakiegoś czasu choruje. Z powodu kłopotów zdrowotnych zmieniła się jej sylwetka, co wywołało lawinę komentarzy i hejtu. Jednak walka o powrót do zdrowia sprawiła, że gwiazda inaczej spojrzała na swoje ciało.

- Teraz powoli wracam i zmieniłam się, jestem większa, niż byłam wcześniej. Dla innych ta zmiana okazała się tak drastyczna i szokująca, że wylała się tona hejtu na temat mojego wyglądu. Przeszłam półtoraroczną batalię o moje zdrowie, widziałam, jak moje ciało się regeneruje i staje się coraz silniejsze. Mam ogromny szacunek do mojego ciała i nie ma już mojej zgody na to, żeby hejt wpływał na moje poczucie wartości – powiedziała.

Podcast: "Kazadi Talks Positive"

Artystka ma za sobą ciężki czas, przez ostatnie półtora roku musiała walczyć o powrót do zdrowia. Wszystko to zapoczątkowało proces samoakceptacji i zmiany podejścia do siebie i swojego ciała. Efektem tego jest "Kazadi Talks Positive", czyli cykl rozmów na Instagramie artystki, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi, porusza tematy związane z hejtem i bodyshamingiem.

- Ta cała historia i to, co się wydarzyło, skłoniło mnie do stworzenia cykli rozmów, które odbywają się u mnie na Instagramie pod hasłem "Kazadi Talks Positive". Rozmawiamy pozytywnie o takich rzeczach jak hejt i bodyshaming, staramy się zrozumieć mechanizmy naszej psychiki, dlaczego tak się dzieje, że niektórzy radzą sobie z tym, ale nie wszyscy mamy taką samą wrażliwość – wyjaśniła Patricia.

Artystka zwróciła uwagę na presję związaną z idealnym wyglądem. W konsekwencji wiele, zwłaszcza młodych osób, ma problem z samoakceptacją, co może przyczynić się do problemów zdrowotnych, jak depresja czy zaburzenia odżywiania.

- Jedno to jestem ja, a drugie to są młodzi ludzie. Liczba samobójstw, depresji, stanów lękowych, ataków paniki – te liczby są zatrważające i trzeba coś z tym robić, stąd powstały te moje cykle. Kieruję je do wszystkich kobiet i mężczyzn, osób, które się zmagają z zaburzeniami odżywiania, depresją, chorobami psychicznymi, zdrowotnymi. Te cykle mają różne tematy i warto zajrzeć, bo zapraszam ekspertów, psychologów. Staramy się odpowiadać na te pytania i szukać rozwiązań – dodała Patricia

Rozmowy w ramach cyklu "Kazadi Talks Positive" odbywają się co poniedziałek o godz. 21 na instagramowym profilu artystki.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości