Gwiazdy

Partnerka Bohdana Smolenia ciężko chora. Potrzebna jest ogromna kwota na jej liczenie

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Bohdan Smoleń

Partnerka Bohdana Smolenia, Joanna Kubisa, poważnie choruje. Na leczenie potrzebuje ogromnej kwoty. Przyjaciele w trosce o życie kobiety, założyli internetową zbiórkę. Każdy może pomóc.

Bohdan Smoleń - życie i kariera

Bohdan Smoleń zapisał się w historii mediów nie tylko jako aktor. Był również założycielem Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, która zajmuje się hipoterapią. Z pomocy korzystały osoby po przebytych chorobach zostawiających trwałe ślady w sprawności fizycznej i w życiu psychicznym.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Gwiazdor zasłynął jako członek poznańskiego kabaretu "Tey". Ponadto nagrał także "Smoleniowe bajanie, czyli całkiem dorosłe bajki – zbiór przerobionych satyrycznie bajek", np. "Bajka o pronitce". Bohdan Smoleń zmarł 15 grudnia 2016 r. po długiej chorobie. W Poznaniu, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową, odsłonięto pomnik poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich twórców kabaretowych.

Partnerka Bohdana Smolenia ciężko chora

Media obiegła informacja o pogarszającym się stanie partnerki Bohdana Smolenia, Joanny Kubisy. Kobieta założyła z ukochanym ośrodek w Baranówku koło Poznania, a także fundację "Stworzenia pana Smolenia". Dziś sama potrzebuje pomocy. Rozpoznano u niej glejaka mózgu IV stopnia. Guz został już wycięty w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Następnie Joannę Kubisę poddano leczeniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Przeszła tam cykl chemioterapii i radioterapii.

Kobieta potrzebuje sporo pieniędzy, żeby móc kontynuować leczenie w Niemczech. Każdy może pomóc. Na portalu siepomaga.pl, została założona zbiórka przez jej przyjaciół. - Wiemy, że nadzieją na przedłużenie życia jest immunoterapia w Kolonii w Niemczech. Dlatego potrzebne jest 600 tys. zł, by pokryć koszty związane z leczeniem - czytamy w opisie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości