Debiut literacki Michała Kempy. "Jestem komikiem, który napisał książkę"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Debiut literacki Michała Kempy
Debiut literacki Michała Kempy Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Kempa jest znanym komikiem, którego żarty bawią miliony Polaków. Teraz artysta postanowił sprawdzić się na zupełnie innej płaszczyźnie. Już 12 października ukaże się jego debiutancka książka. Dlaczego zdecydował się ją napisać?

Debiut Michała Kempy

"Ostatni rok lekkiego życia" łączy w sobie elementy reportażu, eseju i autobiografii. Komik skupia się m.in. na codziennym życiu, bliskich, pokazuje czas pandemii, który uniemożliwił mu występy na scenie.

Jak Michał czuł się jako debiutant literacki? - Bardzo mi się to podobało. Można mieszkać, gdzie się chce, robić co się chce, wystarczy podejść do komputera - tłumaczy. Dlaczego zdecydował się napisać książkę? - Jest dla mnie ważna, bo ja od 10 lat robię rzeczy, które ktoś oczekuje, że będę robił. Tę książkę zrobiłem bo sam tego chciałem - dodaje

Pasja Michała Kempy

Komik potwierdza, że nie chciałby skończyć swojej literackiej przygody na tym etapie. Twierdzi, że jeszcze nie zdążył zasłużyć na określanie się mianem "pisarza". - To jest za duże słowo i bardzo mnie krępuje. Jestem komikiem, który napisał książkę. Jak napiszę z siedem, to nim zostanę - podkreśla Michał.

Artysta porusza w książce także wątki dotyczące jego pasji, czyli kolarstwa. Prowadzący Małgorzata Ohme i Damian Michałowski przygotowali dla niego test sprawdzający. Czy komik rzeczywiście zna się na jednośladach? Michałowi udało się na antenie naprawić łańcuch w rowerze, a także kilka innych, drobnych usterek.

Jak to zrobił? Szczegóły zobaczysz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości