Gwiazdy

Seksistowskie żarty na Oscarach. "Balansujemy tu na cienkiej granicy"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
plotek.pl
publiczność

94. gala wręczenia Oscarów przeszła do historii. Podobnie jak w poprzednich latach nie obeszło się bez kontrowersji. Widzom nie do końca spodobało się zachowanie jednej z gospodyń uroczystości. Regina Hall pozwoliła sobie na niewybredne żarty z mężczyzn.

Oscary 2022. Seksistowskie żarty z mężczyzn

Prowadzenie tegorocznej gali wręczenia Oscarów powierzono trzem niezwykłym kobietom - Wandzie Sykes, Amy Schumer i Reginie Hall. Panie związane są ze sceną stand-upową, tym samym na ceremonii nie zabrakło kontrowersyjnych żartów. I to właśnie jeden z nich wywołał wśród widzów niemałe poruszenie.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Regina Hall zaprosiła na scenę czterech aktorów. Obok niej stanęli Simu Liu, Bradley Cooper, Tyler Perry i Timothée Chalamet. Aktorka stwierdziła, że panowie są bardzo seksowni i dodała, że oprócz maseczek ochronnych powinni zdjąć również ubrania. Prowadząca galę dodała, że ich testy na obecność koronawirusa gdzieś zaginęły, ale ona jest gotowa powtórzyć badanie za kulisami. Używała przy tym dosadnego języka. Na tym jednak nie koniec. Widzowie mogli zobaczyć, jak Hall maca po pośladkach Josha Brolina i Jasona Momoę.

Oscary 2022. Regina Hall krytykowana za swoje zachowanie

Zachowanie i seksistowskie żarty prowadzącej galę nie wszystkim przypadło do gustu. W mediach społecznościowych na Reginę Hall wylała się fala krytyki.

- Rozumiem, że #MeToo nigdy nie było traktowane poważnie w Hollywood z różnych powodów, ale obmacywanie ludzi na scenie jest obrzydliwe - napisał jeden z internautów. - Regina Hall jest całkiem spoko na scenie, ale właściwie kiedy uznaliśmy, że dowcipy o zaciąganiu przystojnych za kulisy są mega zabawne? Wiecie, zawsze balansujemy tu na cienkiej granicy. Gdyby ktoś zrobił to kobiecie, gala byłaby skończona, tak samo jak Akademia. Nie możecie tego zrobić dobrze, co? - czytamy w jednym z wpisów na Twitterze.

Warto dodać, że niektórzy mieli inną opinię na ten temat. Karolina Korwin Piotrowska, która komentowała przebieg uroczystości przyznała, że takie żarty bardzo jej się podobają. - Takich testów covidowych świat Hollywood nie widział, pojechało mi zabronionym seksizmem. Czyżby w 2022 roku można to było zrobić na Oscarach, obłapywać mężczyznę na scenie? Przez kobietę? - dodała mocno rozbawiona dziennikarka.

Podobnego zdania był towarzyszący Korwin Piotrowskiej Błażej Hrapkowicz. Dziennikarz i krytyk filmowych pochwalił zachowanie Hall, a sytuację nazwał "odważnym humorem" i "odwróconym seksizmem".

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: izusek/Getty Images

Pozostałe wiadomości