żarty

  Kenny Deuss zasypuje swój profil na Instagramie kadrami z pozornie skrajnie nieodpowiedzialnych zabaw z dziećmi. To jego odpowiedź na wiadomości od przewrażliwionej żony, która po porodzie wróciła do pracy.

  Które żarty bawią Mikołaja Roznerskiego, a które Adrianę Kalską czy Dawida Wolińskiego?

  "Balansujemy tu na cienkiej granicy"

  Wizyty u lekarza czy pobyt w szpitalu zwykle nie dają nam zbyt wielu powodów do śmiechu. Może jedynie do śmiechu przez łzy. Jednak pracownicy systemu opieki zdrowotnej pomiędzy podłączeniem do kroplówki, badaniem a operacją, potrafią wykazać się nie lada poczuciem humoru, czasem nawet i czarnym. Bo nie taki lekarz, pielęgniarka czy salowa straszni, jak ich pacjenci malują.

  Kim Kardashian zadebiutowała jako prowadząca w słynnym "Saturday Night Live" i zaskoczyła widzów. Celebrytka w żartobliwym tonie wypowiadała się nie tylko o sobie, ale także o swoich siostrach oraz rozstaniu z Kanye Westem. Co dokładnie powiedziała?

  Nasi widzowie głosowali na najlepsze memy dekady. Jakie uznali za kultowe? Przy okazji przedstawienia wyników, historyczka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga "Zwierz popkulturalny" omawiała po kolei bohaterów żartobliwych ilustracji. Zobacz, kto znalazł się na szczycie listy!

  Pandemia, z którą walczymy od kilku miesięcy, wywołuje w nas negatywne emocje, strach i poczucie bezsilności. Mimo wszystko wciąż znajdujemy powody do żartowania z globalnego problemu. Śmiejemy się m.in. z tycia na kwarantannie, braku papieru toaletowego czy zdalnej edukacji. Skąd takie zjawisko? O tym rozmawialiśmy z Robertem Górskim, artystą kabaretowym oraz psychoterapeutą Mateuszem Czarneckim.

  Co jakiś czas życie dostarcza twórcom memów niezłej pożywki do żartów. Tak było z miastem Kraśnik, które "wygrało" w ostatnich dniach internetowe rankingi kpin. Miasteczko leżące w województwie lubelskim nazwano "strefą wolną od LGBT, 5G i Wi-Fi". Co to miało oznaczać w praktyce?

  Suchar Codzienny to kultowy profil w mediach społecznościowych, który podbija serca młodszych i starszych internautów. Jego współtwórcami są: Rafał Myśliński i Kamil Natil. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak powstają ich suchary, zgadzają się z tymi, którzy twierdzą, że suchary to głupie i nieśmieszne żarty, czy tego typu dowcipy naprawdę ich śmieszą, skąd pomysł, żeby książkę, którą właśnie wydali, sprzedawać tylko w internecie.

  Anthony Jeselnik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych komików w USA. Słynie z aroganckich i ostrych wypowiedzi. Amerykanie go uwielbiają, no może z wyjątkiem Donalda Trumpa, który niejednokrotnie był tematem niewybrednych żartów artysty. Co Anthony'ego bawi w prezydencie USA? Jak zaczęła się jego kariera w zawodzie komika? Jak opisałby swój humor? Co sprawia mu radość? Z komikiem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Czym jest suchar i za co Polacy kochają suchary? Jakie są najbardziej żenujące suchary? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Rafała "Fafa" Myślińskigo i Kamila "Myku" Natila z Suchara Codziennego, czyli "codziennej dawki dowcipów powodujących suchość w ustach". Czy to prawda, że Andrzej Sołtysik zna się na sucharach i bardzo je lubi? :-)

  Nasi prowadzący dali się wkręcić Sylwestrowi Wardędze. Czy wszystkie żarty kończą się "na wesoło". Czy czasami "pranksterzy" nie zapędzają się za daleko w pogoni za lajkami? Gdzie leży granica, której nie przekroczy nasz gość? Zobaczcie.

  Dlaczego śmiech jest dla nas ważny i - zdaniem Doroty Wellman - my, Polacy powinniśmy się jak najczęściej śmiać? Co śmieszy Polaków? Kawały, żarty, polityka czy może ludzka głupota? Sprawdził to dziennikarz Robert Stockinger.

  Czasami po zakończeniu burzliwej dyskusji żałujemy, że nie potrafiliśmy rzucić na czas celnej, ciętej riposty. Czy można nauczyć się odgryzania z klasą? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z aktorką Katarzyną Kwiatkowską, coachem biznesu Miłoszem Brzezińskiem i dziennikarzem Rafałem Madajczakiem.

  Politycy dostarczają wielu pomysłów na skecze. Czy to powinno nas martwić? Czym różni się satyra z czasów PRL-u od obecnej? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy: aktora Artura Barcisia, artystkę kabaretową Agnieszkę Przepiórską i twórcę internetowego Macieja Dąbrowskiego.

  O psikusach, które podczas spektakli płatają sobie aktorzy krążą legendy. Świat "z drugiej strony sceny" przedstawia spektakl "Czego nie widać" w reżyserii Andrzeja Nejmana. Przy okazji premiery sztuki w Teatrze Kwadrat dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in.: Aldonę Jankowską, Piotra Polka i Martę Żmudę Trzebiatowską i Grzegorza Wonsa o to, jakie historie przydarzyły im się podczas grania na scenie. A jakie żarty oni robili kolegom i koleżankom?

  Wczoraj odbył się roast Michała Szpaka. Wokalista usłyszał pod swoim adresem niewybredne, często kontrowersyjne żarty. Które komentarze zabolały go najbardziej? Dlaczego zdecydował się na udział w tego typu formule? Michał opowiedział o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Kamil Nosel na antenie radia regularnie wkręca swoich słuchaczy. Jego ostatni żart nie spodobał się posłowi Joachimowi Brudzińskiemu. Nosel podczas rozmowy telefonicznej z dyrektor szkoły podał się za pracownika kuratorium oświaty, który chciałby sprowadzić do szkół klęczniki dla uczniów na pokaz filmu „Smoleńsk”. Jakie konsekwencje spotkały dziennikarza po tym żarcie? Czy dla Kamila istnieją tematy tabu? Co daje mu rozśmieszanie ludzi? Kamil Nosel powiedział o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Do tej pory myśleliśmy, że szczupła sylwetka prowadzącego Dzień Dobry TVN Marcina Prokopa to wynik połączenia dobrych genów i zdrowego odżywiania. Okazuje się jednak, że jest "suchy" z zupełnie innego powodu. Zobaczcie, z jakiego. Z tej samej przyczyny są również suche jego żarty ;)

  W studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zdementowała primaaprillisowe żarty polskich gwiazd. Okazuje się, że udział Kędziora, Tedego i Łoza w programie "Kto poślubi mojego syna" był żartem. Podobnie zresztą jak doniesienia o ciąży Oli Kwaśniewskiej czy przeprowadzce Małgorzaty Rozenek do Francji. Informacje, jakoby Magda Gessler miała uczyć języka hiszpańskiego w programie "Szkoła" również okazały się żartem ;)

  Gościem Dzień Dobry TVN jest twórca ASZdziennika Rafał Madajczak, który przyznaje się publicznie do pisania nieprawdziwych informacji. W newsach zawstydza poważne media i w zabawny sposób unaocznia absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Zapytaliśmy go o kryzysy twórczości, kłopoty z KRRiT oraz reakcje polityków, z których żartuje. Zobaczcie, jaki "deal" zrobili z Rafałem Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Bojówka pacyfistyczno-performerska Pyta.pl zadebiutowała w internecie w 2005 roku. Dla jej twórców: Mikołaja "Jaoka" Janusza, Piotra "Kozy" Kozerskiego i Grzegorza Zacharjasiewicza nie ma tematu tabu. Nie boją się również zadawać trudnych pytań. Dzięki temu ich żartobliwe filmy cieszą się dużą popularnością. W Dzień Dobry TVN panowie z Pyty powiedzieli o swojej pracy i idei, która im przyświeca. Zobaczcie, dlaczego czasami warto być syreną a nie pytą ;)

  Zasada jest prosta: zaszokować, zniesmaczyć, ale przede wszystkim rozśmieszyć. W stand-upie żarty sypią się z prędkością karabinu maszynowego. Trudnią się nim gwiazdy, a mistrzowie rodem ze Stanów Zjednoczonych dzięki niemu zyskują sławę. O tym, by stanąć w oko w oko z publiką zamarzył osiemnastoletni Tomek Kołecki. Zobaczcie, jak mu idzie na scenie.

  Grand Pranksters to kanał na YouTubie, w którym znajdziecie filmy ukazujące zabawnych staruszków. Zobaczcie, w jaki sposób żartują sobie z przechodniów. Uważajcie, bo następnym razem to Wy możecie być ich "ofiarą" ;)

  Polska kolej od zawsze wzbudzała w podróżujących skrajne emocje. Od złości, bezsilności po śmiech przez łzy. O nonsensy nie trudno, np. w Bydgoszczy na peronie wisi aż 81 ekranów informacyjnych. Bo przecież od przybytku głowa nie boli ;) Na PKP mogą poskarżyć się także mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego. Tropem największych absurdów udał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Jan Jurkowski i Marek Hucz, absolwenci krakowskiej szkoły teatralnej, trzy lata temu założyli Grupę Filmową Darwin. Efekty swojej pracy zamieszczają w internecie. Ich skecze przedstawiające alternatywną rzeczywistość cieszą się ogromną popularnością. Jak powstają ich filmy? Ile osób pracuje na planie? Ile kosztuje wyprodukowanie jednego odcinka? Czy na tym zarabiają? Janka i Marka gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jonasz Witasik to miłośnik suchych żartów. Czym różnią się jego suchary od innych żartów? Na całą rozmowę z Jonaszem zapraszamy w najbliższą sobotę do Dzień Dobry TVN!

  Czy Filip Chajzer i jego ojciec mają podobne poczucie humoru? Co śmieszy Filipa, a co jego ojca Zygmunta? Czy Filip Chajzer, jako dziecko, był żartownisiem? Filipa i Zygmunta Chajzera przepytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska? Jak myślicie, co śmieszy Dorotę Wellman? A Was, co śmieszy?

  Czy Piotr Rubik jest żartownisiem? Czy jego żona Agata nabiera się na żarty Piotra? A jak z zadaniem "wkręcenia" kogoś poradziłby sobie Dawid Podsiadło? Komu lubić żarty? Czy Joanna Moro pamięta swój najlepszy żart? Czy Kayah łatwo nabrać? Kto probówał "wkręcić" Cezarego Żaka? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Zaczęło się od żartów na temat bloga Kasi Tusk. Dziś śmieją się ze wszystkiego i wszystkich. Ostatnio wydali książkę – przewodnik po życiu, śmierci i modnych apaszkach. Dlaczego ukrywają twarze? Czy zarabiają na swoich żartach? Dlaczego jedno z wydawnictw nie chciało wydać ich książki? Czy mają pieniądze na procesy wytoczone przez osoby, które poczują się urażone ich żartami? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Maciej i Lucjan, czyli Make life harder.