Gwiazdy

Premiera serialu "Receptura". Co Zofii Wichłacz najbardziej spodobało się w scenariuszu?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
"Receptura", która łączy pokolenia
Dzień Dobry TVN"Receptura", która łączy pokolenia

Jesienna ramówka TVN obfituje w wiele nowości. W szerokiej ofercie programowej znalazł się serial "Receptura", który rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, łącząc urok lat 30. ze współczesnością. O produkcji opowiedzieli w Dzień Dobry TVN aktorzy Zofia Wichłacz oraz Piotr Janusz.

Zofia Wichłacz i Piotr Janusz o serialu "Receptura"

W niedzielę, 5 września, o godz. 21.30 widzowie TVN zobaczą pierwszy odcinek nowego serialu "Receptura". Przedpremierowo można go już obejrzeć na platformie Player.pl. W rolach głównych występują dwie silne kobiety: Agnieszka Więdłocha oraz Zofia Wichłacz.

Akcja dzieje się w dwóch epokach - dwudziestoleciu międzywojennym i w obecnej, nowoczesnej rzeczywistości. Perypetie prababki i prawnuczki połączy... tajemniczy dziennik. - Historia rozpoczyna się, kiedy Zosia znajduje pamiętnik prababci. Zaczytuje się w nim i odkrywa podobieństwa, które je łączą. Ich życia zaskakująco przeplatają się ze sobą - powiedziała Zofia Wichłacz.

- Ja gram Andrzeja, wieloletniego chłopaka Zosi, który został w domu, a dziewczyna gdzieś tam mu ucieka do wielkiego miasta na studia - przyznał Piotr Janusz.

Zofia wyznała, co najbardziej urzekło ją w scenariuszu serialu. - Przyciągnął mnie tym, że są dwie kobiety w głównych rolach, w dwóch płaszczyznach czasowych. Silna Agnieszka Więdłocha, grająca moją prababcię. Radzi sobie sama, dostaje posadę, o którą stara się kilku mężczyzn. A ja gram Zosię, która czytając dziennik, jest w takim momencie życia, kiedy zaczyna ufać tej sile w sobie, mierzy się z dorosłością - podkreśliła Wichłacz.

Serial "Receptura" - o czym jest?

"Receptura" to sześcioodcinkowa opowieść, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością. Klamrą spinającą dwie kobiece historie w jest dziennik Marii Kielicz. Przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury - Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie.

Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

Obok Agnieszki Więdłochy i Zofii Wichłacz wystąpią także: Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Mateusz Janicki, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Fabian Prokein, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz Emilia Krakowska. Serial wyreżyserował Tomasz Szafrański.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości