Sebastian Stankiewicz o postaciach w "Niebezpiecznych dżentelmenach": "Wszystkie są wykręcone"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Co się zdarzyło w Zakopanem… zostaje zakopane
Co się zdarzyło w Zakopanem… zostaje zakopaneDzień Dobry TVN
wideo 2/18

"Niebezpieczni dżentelmeni" to komedia kryminalna o przedstawicielach środowiska artystycznego, którzy starają się rozwikłać zagadkę morderstwa. Akcja filmu rozgrywa się w Zakopanem na początku XX wieku. Co sądzą o swoich rolach Sebastian Stankiewicz i Wiktoria Gorodeckaja? O tym aktorzy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

"Niebezpieczni dżentelmeni": Wiktoria Gorodeckaja jako Nadieżda Krupska

Wiktoria Gorodeckaja w filmie Macieja Kawalskiego wciela się w żywiołową Nadieżdę Krupską, muzę Lenina. - Dla mnie to jest trochę matka narodu. Była córką oficera z polskimi korzeniami. Była rewolucjonistką już w młodości. Za swoją działalność została wysłana na Syberię. Dostała pisemne oświadczyny od Lenina i tak powstało to małżeństwo. To było małżeństwo pełne adrenaliny, bo ciągle zajmowali się tylko "gubieniem ogonów", czyli służb, które ich śledziły oraz szyfrowaniem wszystkich informacji, czyli zapisywanie niewidzialnym atramentem (mlekiem między linijkami w książkach) - tłumaczyła aktorka w Dzień Dobry TVN.

- Ona organizowała te zjazdy. Szyfrowała wszystko, zapisywała każdą jego myśl. On był tylko chodzącą ideą, a ona wprowadzała to w życie - dodała.

Zanim Nadieżda Krupska i Lenin dotarli do Małopolski, byli w Szwajcarii i Paryżu. - Przeprowadzili się do Krakowa, żeby być bliżej Rosji, [...] a w Poroninie spędzali wakacje. Dla mnie to była kuriozalna sytuacja, że oni się tam znaleźli, ale tak było naprawdę - podkreśliła Wiktoria Gorodeckaja.

Sebastian Stankiewicz o tym, jak dostał rolę w "Niebezpiecznych dżentelmenach"

Aktor wciela się w postać dowódcy żandarmerii. Jednak jego udział w filmie jest dość przypadkowy. - Pewnego wieczoru byłem u Tomka Kota razem z moją przyjaciółką, z którą się znają jeszcze ze szkoły teatralnej. [...] Akurat wpadł Maciej Kawalski. Było bardzo przyjemnie. Miły, fajny wieczór. Pojechałem do domu i na drugi dzień dostałem telefon od Macieja: "Słuchaj Stanki, miałeś taki fajny kontakt z Tomkiem. Czy nie zgrałbyś w moim filmie? Bo wy tam macie razem sceny i tak sobie pomyślałem, że może byś zagrał. Wyślę ci scenariusz". Odpowiedziałem: "Super. Trochę rzutem na taśmę, ale jak mówisz, że sobie nie wyobrażasz, to jest mi bardzo miło" - opowiadał Sebastian Stankiewicz w Dzień Dobry TVN.

Jak dodał, wszystkie postacie w filmie są "wykręcone" i bardzo barwne. - Szef żandarmerii też jest taki. Siedzi w tym miejscu i już ma dość tych wszystkich artystów-wariatów, którzy cały czas przychodzą i coś od niego chcą. Cały czas coś dziwnego dzieje się w tym Zakopanem, a on też jest dziwny. Ma swój mały świat. Maluje żołnierzyki i [...] chce zamknąć tę całą sprawę. Chce spokoju - przyznał aktor.

Posłuchał całej rozmowy z odtwórcami w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego:  Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości