Gwiazdy

Nie żyje Henry "Svika" Pick. Teść Quentina Tarantino za kilka dni miał ruszać w trasę

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Haaretz
R.I.P

Henryk "Svika" Pick zmarł w wieku 72 lat. Informację o śmierci legendy sceny podały izraelskie media. To od odpowiadał m.in. za sukces Diany International podczas Eurowizji w 1998 r. Córka muzyka jest żoną Quentina Tarantino.

Kim był Henry "Svika" Pick?

Henryk Pick przyszedł na świat Wrocławiu w 1949 r., ale to w Izraelu zdobył światową sławę jako Svika Pick. Szczyt popularności przeżywał w latach 70. Znany był nie tylko ze swoich hitów, ale tworzył także muzykę do różnych produkcji telewizyjnych. Jego żona pisała natomiast teksty piosenek. To on stworzył piosenkę "Diva", z którą Dana International wygrała Eurowizję w 1998 roku.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

Twórca i jego żona doczekali się trójki dzieci — syna i dwóch córek. Pociechy odziedziczyły talent po rodzicach i już w młodym wieku zaczęły odnosić duże sukcesy. Sharona i Daniella Pick występowały w zespole The Pick Sisters, który w 2005 r. z piosenką "Hello, Hello" wystąpił w kwalifikacjach do Eurowizji.

Co ciekawe, od 2018 r. Daniella Pick jest żoną popularnego reżysera Quentina Tarantino. Oznacza to, że Henryk Pick jest jego teściem. Twórca rozwiódł się z matką swoich dzieci w 1995 r. W 2004 r. zaczął spotykać się z projektantką mody Shirą Manor, z którą doczekał się dwóch synów. Rozstali się w maju 2021 r.

Henry Pick nie żyje - przyczyny śmierci

Henry "Svika" Pick odszedł niespodziewanie w wieku 72 lat. Tego lata miał wyruszyć w trasę koncertową. Na kilka dni przed startem, została odwołana. Portal "Haaretz" podał do informacji, że artysta zmarł w niedzielę 14 sierpnia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Haaretz

Źródło zdjęcia głównego: izzzy71/Getty Images

Pozostałe wiadomości