Nie żyje brat uczestniczki "Top Model". "Za dużo się wycierpiałeś"

Karolina Brzuszczyńska
Nie żyje brat Karoliny Brzuszczyńskiej
Źródło: Mateusz Grochocki/East News
Karolina Brzuszczyńska przez wiele miesięcy wspierała swojego brata w walce z ciężką chorobą. Mężczyzna zmagał się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Mimo leczenia nie udało się go uratować. Karolina poinformowała o jego śmierci i pożegnała go poruszającym wpisem.

Zmarł brat Karoliny Brzuszczyńskiej

Karolina Brzuszczyńska zdobyła popularność dzięki udziałowi w "Top Model". Wystąpiła w programie wraz ze swoją dziewczyną Agnieszką Skrzeczkowską. Gwiazda obecnie odnosi sukcesy w sportach walki, specjalizuje się w MMA. Jest też aktywna w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje swoją codzienność.

Rozmowy o śmierci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

W maju tego roku Brzuszczyńska poinformowała fanów o chorobie swojego brata. Okazało się, że mężczyzna zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Przeszedł przeszczep szpiku, który się nie przyjął się. Bliscy szukali innych metod leczenia. Ostatnią szansą na powrót do zdrowia miała być innowacyjna terapia CAR-T. Sęk tkwił w tym, że jest bardzo kosztowna. Dlatego Karolina założyła zbiórkę pieniędzy - celem było półtora miliona złotych.

- Mamy za mało czasu, by uzbierać tak dużą kwotę własnymi środkami, dlatego proszę was o pomoc - wyznała wówczas Brzuszczyńska.

Karolina Brzuszczyńska pożegnała brata

Karolina za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że jej ukochany brat zmarł. Pożegnała go w poruszającym wpisie.

- Braciszku byłeś dzielny, ale to była niesprawiedliwa walka… Pamiętasz? To Ty zabrałeś mnie pierwszy raz nad morze. To z Tobą ulepiłam swojego największego bałwana w życiu. Rzucając zaklęcia z moich uszu, wyciągałeś w magiczny sposób moje ulubione słodycze. Zawoziłeś i odbierałeś mnie ze szkoły na ramie swojego roweru, kiedy rodzice pracowali do późna. Z Tobą słuchałam swoich pierwszych rapsów. Nie zapomnę, jak goniłeś mnie do sprzątania, zanim Mama wróci zmęczona do domu. Nauczyłeś mnie pierwszych podciągnięć na drążku, pompek, rzutów do kosza i headshotow w cs go. Byłeś najlepszym człowiekiem na tej planecie. Kocham Cię, za dużo się wycierpiałeś, odpoczywaj - wyznała Brzuszczyńska.

Uczestniczka "Top Model" przekazała też, że pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane innej chorej osobie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości