Gwiazdy

Natalia Klimas podziwia starszą córkę. "Młodszym dzieciom się wybacza, te drugie muszą trzymać fason"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Natalia Klimas

Natalia Klimas jest jedynaczką i przez lata uważała, że łatwiej wychowywać się z rodzeństwem niż w pojedynkę. Dopiero kiedy na świat przyszły jej córki, przekonała się, że posiadanie siostry lub brata ma nie tylko wiele zalet, ale również i wad. Aktorka opowiedziała o relacjach między starszą Zuzią i młodszą Hanią.

Natalia Klimas - macierzyństwo

Natalia Klimas w lipcu 2019 roku urodziła swoją pierwszą córkę Zuzię. Półtora roku później, 1 grudnia 2020 roku, na świat przyszła jej kolejna pociecha Hania. Aktorka doskonale odnalazła się w roli mamy. W mediach społecznościowych często publikuje zdjęcia z dziećmi i dzieli się przemyśleniami na temat macierzyństwa. Tym razem opisała relacje między dziewczynkami. Okazuje się, że Zuzia i Hania mają różne temperamenty, przez co siostry nie zawsze potrafią się dogadać. Natalia zwróciła uwagę, że los starszej z sióstr nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Musi być mądrzejsza i dojrzalsza, niż jest tak naprawdę, i to tylko dlatego, że urodziła się jako pierwsza. Hanka jej wszystko zabiera i psuje, a ona ma zachowywać spokój. Nigdy nie sądziłam, że rola starszej siostry jest tak trudna. Młodszym dzieciom się wybacza, te drugie muszą trzymać fason. Jak ona czasem w końcu pacnie tę małą, a Hanka rozdzierająco płacze, serce mi krwawi. Łapię za Hankę, tulę ją, ale przecież to Zuzi zostały rozwalone puzzle, które układała tak długo. Przez niczego nieświadomą Hanusię. I gdzie tu sprawiedliwość? - zastanawia się Klimas. - Zuzia tak bardzo się stara. Być dobrym człowiekiem, być czułą starszą siostrą. Jak mnie to wzrusza. Ile tam jest emocji jakże sprzecznych i trudnych - dodała aktorka.

Natalia Klimas o córkach

Natalia kiedyś myślała, że łatwiej się żyje z rodzeństwem, niż będąc jedynakiem. Dopiero, kiedy urodziły się jej córki, zrozumiała, że nie do końca tak jest.

- Rodzeństwa mają swój zestaw dramatów, tylko inny. Nie na darmo tyle wspaniałych dzieł literackich i filmowych zostało stworzonych o dramatach między siostrami. Moje dziewczynki. Każda walczy o swoje. A ja rozdarta między nimi. A każda ich czułość jest jak łyk najpyszniejszej, gorącej czekolady. Słodka i rozkoszna i wynagradza wszystko. Ile przed Nami jeszcze pięknych chwil. I ile niełatwych - przyznała Klimas.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości