młodsze rodzeństwo

    młodsze rodzeństwo

    Wiadomość o rodzeństwie budzi w dzieciach różne emocje. Niektóre są zachwycone, że będa mieć brata lub siostrę, inne - wręcz przeciwnie. Jak odpowiednio przygotować nasze pociechy na zmianę sytuacji w rodzinie? Kilkoma poradami podzieliły się w naszym programie Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy i Sylwia Anderson-Hanney, mama sześciorga dzieci.

    Wielu rodziców zastanawia się, jaka jest idealna różnica wieku między rodzeństwem. Rzeczywiście jest taka? Jak spora i mała różnica wieku wpływają na relacje między rodzeństwem? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Karoliną Hołowczyc, Gają Kuroń i psycholog Ewą Jarczewską-Gerc.

    Dla dziecka pojawienie się w domu nowego członka rodziny jest dużym przeżyciem. Młodsze rodzeństwo z jednej strony jest czymś nowym i ciekawym, ale jest także powodem, dla którego w starszym dziecku rodzi się złość i zazdrość. Jak przygotować starsze dziecko na nową sytuację? Jak wytłumaczyć mu, że rodzice będą mieli dla niego mniej czasu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Magdalenę Śniegulską, psychologa dziecięcego oraz Marię Natalię Tymańską, mamę 2,5–letniego Teo i 8-miesięcznej Luny.