młodsze rodzeństwo

  Gdy trafi nas prawdziwa strzała amora, gotowi jesteśmy absolutnie do wszystkiego. Co jednak, jeśli perturbacje, kłamstwa i zdrady wychodzą w gronie rodzinnym?

  "Młodszym dzieciom się wybacza, te drugie muszą trzymać fason" - zauważa.

  "Odnalazłam zdjęcie, które datuję na jakiś 1991 rok"

  Mikołaj Roznerski w zeszłym roku odwołał swój ślub z Adrianną Kalską, który miał się odbyć we Włoszech. Ich bajeczne plany pokrzyżowała pandemia. Jak się okazuje, aktora nie ominęła jednak rodzinna uroczystość, ponieważ właśnie opublikował zdjęcia ze ślubu swojego brata.

  Wiadomość o rodzeństwie budzi w dzieciach różne emocje. Niektóre są zachwycone, że będa mieć brata lub siostrę, inne - wręcz przeciwnie. Jak odpowiednio przygotować nasze pociechy na zmianę sytuacji w rodzinie? Kilkoma poradami podzieliły się w naszym programie Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy i Sylwia Anderson-Hanney, mama sześciorga dzieci.

  Wielu rodziców zastanawia się, jaka jest idealna różnica wieku między rodzeństwem. Rzeczywiście jest taka? Jak spora i mała różnica wieku wpływają na relacje między rodzeństwem? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Karoliną Hołowczyc, Gają Kuroń i psycholog Ewą Jarczewską-Gerc.

  Dla dziecka pojawienie się w domu nowego członka rodziny jest dużym przeżyciem. Młodsze rodzeństwo z jednej strony jest czymś nowym i ciekawym, ale jest także powodem, dla którego w starszym dziecku rodzi się złość i zazdrość. Jak przygotować starsze dziecko na nową sytuację? Jak wytłumaczyć mu, że rodzice będą mieli dla niego mniej czasu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Magdalenę Śniegulską, psychologa dziecięcego oraz Marię Natalię Tymańską, mamę 2,5–letniego Teo i 8-miesięcznej Luny.