Muzyczny debiut Marka Koterskiego."Każdy znajdzie w tej płycie siebie i swojego Adasia Miauczyńskiego"

Aktualizacja:

Pod koniec września Marek Koterski wraz z bliskimi przygotował dla fanów nie lada niespodziankę. Artysta we współpracy z rodziną wydał płytę "7 uczuć", na której znalazły się jego autorskie teksty. Jak wyglądała praca nad płytą? O tym z twórcami rozmawiał Mateusz Hładki.

Marek Koterski – nowa rola

Marek Koterski, znany twórca filmowy i reżyser ,podjął się nowego projektu. Tym razem artysta sprawdził się w roli wokalisty. Nawiązując do ostatniego filmu, powstała płyta o analogicznym tytule „7 uczuć. Piosenki Marka Koterskiego”. Do pracy nad krążkiem Marek zaprosił swoją rodzinę: żonę – Małgorzatę Bogdańską, syna Michała Miśka Koterskiego, synową Marcelę Leszczak, a także bratanka – Arkadiusza Grochowskiego wraz z żoną Natalią Gadziną.

Pewnego pięknego dnia zjawił się Marek Koterski i zaproponował stworzenie takiej płyty. Jako że wcześniej pracowaliśmy nad muzyka do filmu "7 uczuć", to ta piosenka wyszła bardzo fajnie i współpraca dobrze się układała. Padł pomysł, by stworzyć muzykę do innych tekstów, które przez lata pojawiały się w różnego rodzaju sztukach teatralnych

- powiedział Arkadiusz Grochowski.

Teksty piosenek

Małgorzata Bogdańska zdradziła, że wszystkie teksty Marka, które znalazły się na płycie, były już wcześniej zebrane w zbiorze „Kocham i nienawidzę”. Ich niesamowita siła rażenia przejawia się tym, że są ponadczasowe i wciąż aktualne.

Zawsze go pytałem, dlaczego ciągle jeździ autobusami, a on powiedział, żeby być blisko ludzi, żeby podpatrywać to, co ich rzeczywiście boli. Okazuje się, że te bolączki, które były 30 czy 20 lat temu są w nas do dzisiaj. Każdy znajdzie w tej płycie siebie i swojego Adasia Miauczyńskiego

– powiedział Michał Koterski.
Misiek Koterski dodał jednak, że płyty należy posłuchać w całości. Zdaniem jego taty, Marka, krążek stanowi całą, spójną wypowiedź artystyczną, w której nawet kolejność utworów nie jest przypadkowa.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Mateusz Hładki

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości