Gwiazdy

Muzycy z ARS LATRANS Orchestra o swojej pierwszej płycie: "To jest kolektyw dusz artystycznych i mega przyjaciół"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
ARS LATRANS

Po kilku latach współtworzenia interdyscyplinarnego festiwalu ARS LATRANS, członkowie formacji ARS LATRANS Orchestra postanowili wydać płytę. "Sztuka Miłości" to swoiste podsumowanie ich wyjątkowej działalności muzycznej. Na scenie Dzień Dobry TVN artyści zaprezentowali utwór "Żebra".

"Sztuka Miłości" - płyta formacji ARS LATRANS Orchestra

ARS LATRANS Orchestra to oryginalny projekt muzyczny, tworzony z myślą o interdyscyplinarnym festiwalu sztuki Stowarzyszenia ARS LATRANS. Każdego roku kolektyw podejmuje współpracę z kilkunastoma uzdolnionymi muzykami, którzy komponują utwory inspirowane z góry narzuconym tematem.

Tym razem wykonawcy przyjrzeli się różnym obliczom miłości. Szeregi Orkiestry zasilili między innymi Aleksandra Dąbrowska, Grzegorz Wardęga, Jakub Wojtas, Kuba Jaworski, Kuba Tracz, Maciej Kwarciński, Nikodem Dybiński oraz Piotr Wykurz. W ramach niepowtarzalnej współpracy, członkowie formacji postanowili wydać wyjątkowy album.

To jest kolektyw artystów, dusz artystycznych i mega przyjaciół. Tak naprawdę jesteśmy jedną rodziną. Z zespołem stworzyliśmy płytę, która nazywa się "Sztuka Miłości"

- wyjaśnił Piotr Wykurz. Dodał też, że wszystkie utwory znajdujące się na krążku niosą za sobą potężny ładunek emocjonalny.

ARS LATRANS Orchestra w piosence "Żebra" 

Singiel promujący płytę "Sztuka Miłości" powstał podczas obozów kompozycyjnych w Pcimiu. Właśnie tam członkowie formacji ARS LATRANS Orchestra stworzyli piosenkę, która ma szansę spotkać się z uznaniem nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Utwór "Żebra" opowiada o rozstaniach, które stanowią nieodłączny aspekt miłosnych relacji. To swoista odpowiedź na zgryzoty osób, które na skutek przyzwyczajenia trwają w nieudanych związkach i nie starają się szukać szczęścia u boku innego partnera.

ARS LATRANS Orchestra w piosence "Żebra". Zobacz wideo:

ARS LATRANS ORCHESTRA w piosence “Żebra”
ARS LATRANS ORCHESTRA w piosence “Żebra” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości