Gwiazdy

Miley Cyrus wyróżniona występem podczas Super Bowl. Gwiazda długo pracowała na szacunek w branży

Gwiazdy

Miley Cyrus
Cover Media/x-news

Miley Cyrus wystąpi podczas tegorocznego Super Bowl, czyli meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL. Co prawda nie będzie to tzw. "half-time show", a koncert przed rozpoczęciem rozgrywki, jednak biorąc pod uwagę prestiż wydarzenia, to i tak jest to ogromne wyróżnienie dla artystki.

Jak wiadomo, Miley Cyrus zdobyła międzynarodową popularność dzięki serialowi "Hannah Montana". Ostatni odcinek produkcji został wyemitowany 10 lat temu, a od tego czasu u byłej gwiazdy Disney Channel sporo się pozmieniało. Media na zmianę przyklejały jej i odklejały różne etykiety: od "ulubienicy Ameryki" przez "skandalistkę" aż do "artystki".

Miley Cyrus - zbuntowana gwiazdka czy obiecująca artytka?

Po zakończeniu współpracy z wytwórnią należącą do Disneya, Miley Cyrus nie nagrała dwóch płyt, które brzmiałyby tak samo. To dość ryzykowny krok, szczególnie, że większość dzisiejszych wokalistek (i wokalistów) pop niemal taśmowo produkuje piosenki, które do złudzenia przypominają poprzednie single.

Wydany w 2013 roku album "Bangerz" i pochodzące z niego przeboje "We Can't Stop" oraz "Wrecking Ball" ugruntowały pozycję Miley na muzycznym rynku. Fani spodziewali się, że artystka szybko nagra kolejną płytę mieszającą pop z popularnym wówczas hip-hopem, jednak ta wycofała się z mainstreamu i zamieściła w sieci darmowy projekt "Miley Cyrus & Her Dead Petz".

Psychodelika, wolność i LSD - tak w dużym skrócie można podsumować eksperymentalny album Miley Cyrus nagrany we współpracy z zespołem The Flaming Lips. "Dead Petz" była najbardziej kontrowersyjną erą w jej karierze. Gwiazda regularnie szokowała ubiorem, a nierzadko jego brakiem. Nie ukrywała też, że popala marihuanę. W piosenkach i wywiadach wokalistki nie brakowało nawiązań do innych używek. Jedni widzieli w niej wtedy staczającą się na dno byłą dziecięcą gwiazdę, inni młodą kobietę, które cierpi po rozstaniu z narzeczonym. Miley Cyrus i Liam Hemsworth rozeszli się w 2013 roku na chwilę przed wydaniem płyty "Bangerz".

Miley Cyrus na płycie country

Po kolorowym epizodzie z muzyką psychodeliczną wokalistka raz jeszcze zaskoczyła i nagrała album country. Płyta "Younger Now" nie odniosła jednak komercyjnego sukcesu i nie była szczególnie promowana. Fani mieli za złe Miley, że nie ruszyła w trasę koncertową z nowym materiałem. Kilka lat później gwiazda w jednym z wywiadów przyzna, że wówczas "bawiła się w dom" i "nie wiedziała, w jakim kierunku ma iść jej kariera". Na nowym krążku Cyrus śpiewała między innymi o powrocie do Hemswortha. Media uznały zgodnie, że to miłość ugrzeczniła wizerunek wokalistki.

W oczekiwaniu na kolejne wydawnictwo Cyrus raczyła fanów duetami z największymi ikonami. Śpiewała między innymi z Eltonem Johnem, Dolly Parton (która jest jej matką chrzestną), czy Billym Joelem.

15 lat później Miley Cyrus dalej jest na topie

W 2019 roku na serwisy streamingowe trafiła EP-ka zatytułowana "She Is Coming". Mini-album był zapowiedzią większego projektu "She is Miley Cyrus", który finalnie nie został ukończony. W międzyczasie w życiu gwiazdy zadziała się prawdziwa rewolucja. Zaledwie po 7 miesiącach od ślubu wokalistka rozstała się z Liamem Hemsworthem. Jeszcze będąc w separacji związała się z Kaitlynn Carter, a następnie z młodszym o pięć lat Codym Simpsonem. Oba związki już dawno przeszły do historii.

Cyrus długo nie komentowała zmian w życiu prywatnym. Nigdy nie miała w zwyczaju udzielać wywiadów-rzek, dlatego też zrobiła to po swojemu, wypuszczając singiel "Midnight Sky", w którym wyśpiewała, że "urodziła się, aby biec" i "nie należy do nikogo". Utwór był zapowiedzią siódmego albumu Miley - "Plastic Hearts". Wydawnictwo jest najlepiej ocenianym przez krytyków krążkiem w jej karierze.

Miley Cyrus skończy w tym roku dopiero 29 lat, ale swoim życiowym doświadczeniem mogłaby obdarzyć po równo wiele starszych od niej osób. Sam fakt, że teraz piszę ten tekst świadczy o tym, że udało jej się osiągnąć cel - od 2006 roku, czyli od premiery serialu "Hannah Monatana" media nieustannie interesują się tym, co słychać u Miley. Nie jest to jednak odgrzewanie kotleta. W końcu gwiazda regularnie nagrywa, a jej piosenki słyszymy zarówno w klubach, jak i jadąc samochodem. Ostatnie duety z Joan Jett, Billym Idolem i Stevie Nicks potwierdzają, że Cyrus udało się wywalczyć szacunek w branży muzycznej.

Nie wiadomo, co Miley Cyrus szykuje na występ przed Super Bowl. Jedno jest pewne: na drugi dzień o jej koncercie będzie głośno w sieci.

Miley Cyrus ponownie okradziona. Zniknęły jej rodzinne zdjęcia

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości