Michał Wiśniewski walczy z nieuleczalną chorobą. "Praktycznie nie miałem paznokci"

Aktualizacja:
Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Michał Wiśniewski o alkoholizmie, łuszczycy i dzieciach
Michał Wiśniewski o alkoholizmie, łuszczycy i dzieciach
wideo 2/19

Michał Wiśniewski to zdecydowanie jedna z najbardziej barwnych osób w polskim show-biznesie. Wokalista zespołu "Ich Troje" w cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" opowiedział Karolinie Kalatzi o alkoholizmie i poważnej chorobie, z którą się zmaga.

W życiu Michała Wiśniewskiego nie brakowało zawirowań. Gwiazdor przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Wielokrotnie wspominał, jak choroba wpłynęła na jego dorosłe życie, relacje z kobietami, a także kontakty z dziećmi.

W cyklu Karoliny Kalatzi "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" szczerze opowiedział o swoim życiu i chorobach, z którymi się mierzy.

Michał Wiśniewski - alkoholizm, upadłość, marzenia

Zespół "Ich Troje" pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 1995 roku - ludzie od razu pokochali czerwonowłosego wokalistę, który na scenie potrafił zrobić prawdziwe show. Od tamtego czasu w zespole zaszło wiele zmian, ale Michał Wiśniewski wciąż jest jego liderem.

Charyzmatyczny i kontrowersyjny wokalista nigdy nie bał się mówić tego, co myśli - wprost opowiadał o swoim życiu. Wychował się w domu dziecka, jego ojciec popełnił samobójstwo, a mama miała problemy z alkoholem. On sam również mierzy się z uzależnieniem.

- Nie piję już dokładnie szósty rok, upadłość też mam już za sobą, ale to jest tak, że alkoholikiem i bankrutem zostanę już na zawsze.

Czy Michał Wiśniewski ma jeszcze jakieś marzenia?

- Jeszcze muszę na starość zbudować sobie dom, bo ten straciłem, ale to wszystko w swoim czasie - stwierdził.

Michał Wiśniewski choruje na łuszczycę

Uzależnienie od alkoholu to jedna z chorób, z którą mierzy się Michał Wiśniewski. Od sześciu lat nie pije, w czym pomaga mu wszywka, na którą się zdecydował.

Gwiazdor zmaga się też z łuszczycą, chorobą, której typowym objawem są zmiany skórne o charakterze zapalnym przypominające zaczerwienione plamki. W walce z nią nie pomaga stres oraz alkohol. W przypadku Michała Wiśniewskiego te dwa bodźce miały ogromny wpływ na przebieg choroby. Wokalista przyznał, że w pewnym momencie całkowicie stracił paznokcie, a choroba zaczęła atakować twarz.

- Stres i alkohol to są dwie rzeczy, która wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci (...) Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. To wyglądało fatalnie, a pod koniec zaczęło mi to atakować twarz - wspominał muzyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości