Gwiazdy

Z okazji 40. urodzin, Meghan Markle rozpoczyna "globalną falę pomocy". Chce wspierać kobiety na całym świecie

Gwiazdy

Meghan Markle skończyła 40 lat. Okrągłą rocznicę swoich urodzin postanowiła przekuć w coś dobrego. Żona księcia Harry'ego namawia, aby poświęcić kobietom w potrzebie 40 minut na wsparcie i motywację.

Meghan Markle - 40. urodziny

Meghan Markle postanowiła zrobić coś dobrego. Według niej, czas jest największym i najważniejszym prezentem i warto go poświęcać na rzeczy ważne. - Czas z bliskimi, czas na robienie rzeczy, które kochamy, czas spędzony na nauce, śmiechu, dorastaniu i święty czas, jaki mamy na tej Ziemi. Wśród najcenniejszych darów czasu jest również czas spędzony na służbie innym, wiedząc, że może on przyczynić się do niesamowitych zmian - powiedziała w trakcie wywiadu Meghan.

Kiedy Markle przygotowywała się do świętowania 40. urodzin, zaczęła się zastanawiać, jak wiele pozytywnych rzeczy mogłoby się wydarzyć, jeśli każdy poświęciłby 40 minut na pomoc lub wsparcie kogoś innego. Księżna postanowiła pójść dalej, namawia żeby każdy, kto wykona to zadanie, namówił kolejną osobę. Wówczas powstanie lawina dobrych uczynków.

- W ciągu ostatnich dwóch lat, a w dużej mierze z powodu pandemii COVID-19, dziesiątki milionów kobiet na całym świecie straciło pracę, w tym ponad dwa miliony kobiet w Stanach Zjednoczonych. KRYZYS, jeśli chodzi o nieodpłatną pracę, w tym naukę i opiekę nad członkami rodziny. A najnowsze badania pokazują, że MNIEJ KOBIET NIŻ MĘŻCZYZN ODZYSKA PRACĘ, gdy wyjdziemy z pandemii - podkreśla Markle.

Meghan Markle chce pomóc kobietom odzyskać pewność siebie

Meghan głęboko wierzy, że realne wsparcie kobiet i właściwy mentoring są w stanie pomóc kobietom odzyskać pewność siebie i odbudować ekonomiczne bezpieczeństwo.

- Na moje urodziny poprosiłam 40 przyjaciół - aktywistów, sportowców, artystów i światowych liderów o pomoc w rozpoczęciu globalnego wysiłku poprzez wniesienie 40 MINUT MENTORSTWA do wspierania kobiet w powrocie na rynek pracy. Tym razem, mam nadzieję, że każdy z nich pomoże komuś rozwijać życie zawodowe na własnych warunkach tych kobiet i mam nadzieję, że zainspirują również niezliczoną liczbę innych do poświęcenia 40 minut swojego czasu - wyznała pomysłodawczyni.

Na koniec Markle zaapelowała o pomoc w rozpropagowaniu tego projektu oraz dołączenie i zobowiązanie się do wykonania zadania.

- Czas, który poświęcisz, może przyczynić się do GLOBALNEJ FALI POMOCY i wywołać znaczący wpływ w naszych społecznościach i na całym świecie - podkreśliła.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Meghan Markle napisała książkę dla dzieci o relacji między ojcami a synami

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości