Bohaterki książki potrafiły odkryć w sobie wojowniczki.
Na czym polega siła współczesnych pań?
W poniedziałek, 21 sierpnia 2023 rozpoczął się Top of the Top Sopot Festival. W Operze Leśnej zgromadziły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pierwszy dzień imprezy opatrzony był hasłem #I Dance. Jak wyglądało otwarcie tego wyjątkowego święta muzyki?
Aktorka zdradziła kilka informacji na temat swoich planów zawodowych.
Mówczynie postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem i przekonaniami. Hasłem tegorocznej konferencji były redefinicje.
Jak co roku magazyn Glamour wybiera kobietę roku, tę, której gwiazda świeciła najjaśniej. Czy panie w show-biznesie potrafią się wspierać? Czy girl power to tylko wyświechtane hasło? O to gwiazdy zapytała Sandra Hajduk.
Podróżniczka opowiedziała o sile kobiet, wojnie, a także własnym wypadku.
Na rynku ukazała się właśnie książka "Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie". Jej bohaterki z różnych epok i środowisk opowiadają o własnej drodze w świecie zaprojektowanym przez mężczyzn. O szczegółach w Dzień Dobry TVN mówiły neurobiolożka, dr Alicja Puścian oraz redaktorka Ośrodka KARTA, Aleksandra Bellwon.
Majka Jeżowska powraca w wielkim stylu. Piosenkarka zdecydowała się pokazać światu swoją nową muzykę i wydała utwór "Nie wciągaj mnie". Jego premiera odbyła się w Dzień Kobiet. W Dzień Dobry TVN wokalistka opowiedziała o tej piosence oraz teledysku.
Marzec to miesiąc, który jak żaden inny kojarzy się z kobiecością – nic dziwnego, w końcu to właśnie teraz ukonstytuowało się święto, które wiele pań chętnie celebruje. Żyjemy jednak w czasach, w których znów musimy upominać się o swoje prawa, mierzyć z problemami, które w dużej mierze wynikają z niesprawiedliwości i krzywdzących stereotypów. Pora się temu przeciwstawić
"Stoją na straży wolności swojego kraju".
Od pewnego czasu wśród kobiet obserwujemy niezwykle silną potrzebę solidarności. Wyzbywamy się negatywnych uczuć, pielęgnujemy moc, a w innych kobietach chcemy widzieć duchowe siostry, a nie potencjalne rywalki. Coraz częściej słyszymy o tzw. kręgach kobiet, rytualnym kakao, sile podświadomości. Kim są współczesne czarownice?
Aleksandra Wolska po wygranej batalii z białaczką założyła firmę, której celem jest walka z pandemią. Technologia, którą sprowadziła do Polski, wsparła tysiące polskich rodzin, a jej energia podtrzymała na duchu wielu seniorów i osoby obawiające się COVID-19. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o przedsiębiorczości, postawie życiowej i optymizmie, który zmienia świat. - Moją największą pasją jest praca z kobietami - mówiła.
Zuzanna Melodyjska niedawno usłyszała diagnozę: zaburzenie osobowości typu borderline. Nie poddała się. Utworzyła w Krakowie pierwszą bezpłatną grupę wsparcia dla osób zmagających się z tą przypadłością. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o swoich działaniach.
W XXI wieku coraz więcej kobiet poszukuje dla siebie przestrzeni. Jedne wybierają zajęcia jogi, drugie wolą babskie spotkania przy winie, a trzecie - uczestniczą w kobiecych kręgach. O tęsknocie za siostrzeństwem i odkrywaniu swojej kobiecości rozmawiamy z psycholożką Katarzyną Gwiazdowską.
Wybrano Warszawiankę Roku 2021. Została nią działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, Wanda Traczyk-Stawska. O swoim wyróżnieniu opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Naszym gościem był także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.
Joanna Przetakiewicz bardzo angażuje się w pomaganie kobietom. Kilka lat temu założyła ruch społeczny i chce mobilizować płeć piękną do zmian w życiu, spełniania marzeń, a także poczucia szczęścia na każdym etapie życia. Teraz w rozmowie z redaktorką serwisu dziendobry.tvn.pl Sabiną Ziębą opowiedziała, jak wygląda życie po 50-tce.
"Kiedy śmieję się, wyskakują mi żebra"
O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.
Niezwykła kampania wspiera samoakceptację kobiet.
Agnieszka Sikora przez lata była dziennikarką. Postanowiła porzucić telewizję, aby zacząć pomagać osobom narażonym na bezdomność i wykluczenie społeczne. Założyła Fundację Po Drugie, która stała się bezpieczną przystanią dla wielu młodych ludzi.
Meghan Markle skończyła 40 lat. Okrągłą rocznicę swoich urodzin postanowiła przekuć w coś dobrego. Żona księcia Harry'ego namawia, aby poświęcić kobietom w potrzebie 40 minut na wsparcie i motywację.
Agnieszka Boruta jest znaną polską choreografką i tancerką. Dopóki nie opublikowała swojego nagrania w mediach społecznościowych, nikt nie wiedział, jaką traumę niesie. Bo przecież ucieczka z domu publicznego to nie jest temat rozmowy przy kawie czy lampce wina. W ramach cyklu "Siła jest kobietą" zgodziła się powrócić wspomnieniami do tamtych wydarzeń. Posłuchajcie ważnego kobiecego głosu – ku przestrodze.
Pierwsza myśl, jaka kojarzy się z wędkarzem? Mężczyzna w sile wieku lub senior na emeryturze, który od świtu czuwa na krzesełku nad brzegiem rzeki czy jeziora - w jednej ręce wędka, a w drugiej termos z gorącą herbatą lub czymś mocniejszym. Tymczasem chcę Wam przedstawić 22-letnią Julię, która wprowadzi nas do swojego wędkarskiego świata.
Tej historii nie mógłby wymyślić nawet najlepszy scenarzysta. Napisało ją życie. 23-letnia Rita Krzymińska udowodniła, że "Siła jest kobietą". - Przystąpiłam do obrony jako świeżo upieczona mama, czyli w koszuli upaćkanej krwią, rozczochrana, z dzieckiem na klatce piersiowej - mówi w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.
"Hospicjum to umieralnia", "Jesteś złym synem, oddałeś matkę do hospicjum" – takie zdania niejednokrotnie padają z ust Polek i Polaków. Dorota Jasińska od lat uświadamia, że hospicjum jest miejscem, w którym toczy się życie, a pacjent znajduje się pod profesjonalną opieką. "Pacjent? Najchętniej powiedziałabym: domownik" – podkreśla kobieta o wielkim sercu.
Katarzyna Dobrońska od 10 lat pracuje jako hydraulik. Miłość do narzędzi już w dzieciństwie zaszczepił w niej tata. Teraz, choć często spotyka się z powątpiewaniami dotyczącymi jej umiejętności, udowadnia, że kobieta też może dać sobie w tym zawodzie radę. O swojej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Agata Mwende Tylkowska od przeszło 10 lat samotnie przemierza świat z 5-kilogramowym plecakiem, integrując się z lokalnymi społecznościami. Wzdłuż i wszerz zwiedziła Stary Kontynent, Australię i Azję, aż w końcu dotarła do małej afrykańskiej wioski w Kenii, gdzie… powierzono jej prowadzenie domu dziecka.
Dorota Wellman w swoim programie "Inspirujące kobiety", który można zobaczyć na antenie TVN Style, pokazuje panie, które wspierają inne kobiety i pomimo wielu przeciwności losu, spełniają marzenia. Paulina Sielska jest instruktorką zumby, a miała być doktorem polonistyki.