Relacja z TEDxWarsawWomen. Joanna Przetakiewicz wskazała największy problem kobiet

Relacja z TEDx Warsaw Women
Relacja z TEDx Warsaw Women
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
TEDxWarsawWomen to wydarzenie poświęcone sile kobiet w kreowaniu oraz zmienianiu świata. Mówczynie postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem i przekonaniami. Hasłem tegorocznej konferencji były redefinicje, które symbolizują zmiany we współczesnym świecie. Jakie? Sprawdziła to Daria Pacańska, reporterka dziendobry.tvn.pl.

TEDxWarsawWomen 2022

Jedną z mówczyń na TEDxWarsawWomen była znana projektantka i businesswoman Joanna Przetakiewcz. Jej występ spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestniczek wydarzenia, które żywo reagowały. - Usłyszałam od kobiet zrozumienie. Niesamowite dziewczyny. Widać, że są bardzo zaangażowane i rozumiejące potrzebę niezależności finansowej kobiet. Bo to jest moim zdaniem największy problem współczesnych kobiet - podkreśliła Joanna Przetakiewicz.

Jakie emocje budzi wystąpienie na czerwonej kropce? Swoimi wrażeniami podzieliła się Alicja Trojanowska-Laskowska, trenerka biznesu. - Wielka ekscytacja, to pierwsza emocja, która przychodzi mi do głowy. Ale też pewnego rodzaju spełnienie, bo ja i moje koleżanki, które dzisiaj występowały, robimy to po coś. Chcemy, żeby każdy wziął z naszych mów chociaż jedno zdanie czy jedną myśl dla siebie i komuś o niej powiedział. Że trafiłyśmy z przekazem do odbiorcy - powiedziała.

Siła kobiet na TEDxWarsawWomen 2022

Redefinicje to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji wydarzenia. - Nawiązujemy do tego, że ostatnie 3 lata w naszym życiu na całym świecie stworzyły rewolucję - powiedziała Ewa Turek, kuratorka konferencji. - Zmieniło się wiele w naszym życiu osobistym, zawodowym, w szkole, w relacjach. Więc tym bardziej się cieszę, że to hasło dotyczy tak wielu dziedzin i tak bardzo pasuje do tego, co dzisiaj brzmi ze sceny - przyznała Turek.

Joanna Malinowska-Parzydło to wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. Grupie TVN. Rozwija osobiste przywództwo liderek wokół realnych wartości oraz pomaga budować pożądaną pozycję w relacjach biznesowych i życiowych. W swoim wystąpieniu opowiedziała o wartości kobiecej obecności w świecie samotnych ludzi.

- Mówiłam o siostrzeństwie, które nie jest związane z wykluczaniem mężczyzn i dzieleniem świata na damski czy męski. Jest takim apelem, żebyśmy były dla siebie przyjazne i życzliwe, bo czasy będą, jakie będą, a człowiek nadal jest człowiekiem i potrzebuje drugiego, życzliwego człowieka. Kobiety powinny się po prostu od razu rozumieć. Właśnie ze względu na to, że siostrzeństwo jest pewną wartością - stwierdziła Malinowska-Parzydło.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości