Gwiazdy

Siostra Mateusza Banasiuka projektuje mu apartament. Będą wyraziste kolory i wyjątkowe rozwiązania

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Monika Nasternak
Wymarzona przestrzeń Mateusza Banasiuka
Wymarzona przestrzeń Mateusza BanasiukaDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Mateusz Banasiuk postanowił odpocząć od uroków miasta i kupił apartament poza Warszawą. Teraz w jego zaprojektowaniu pomaga mu siostra. W Dzień Dobry TVN aktor i Aldona Banasiuk-Suchorzewska opowiedzieli o swoich relacjach i pokazali wnętrza lokum.

Mateusz Banasiuk kupił apartament nad Zalewem Zegrzyńskim

Mateusz Banasiuk urodził się w stolicy i wychował na warszawskim Powiślu, więc tempo życia dużego miasta nie jest mu obce. Od kilku lat zresztą żyje w ścisłym centrum, ponieważ stamtąd ma blisko na plany zdjęciowe i do teatrów, w których pracuje. Niedawno pomyślał jednak, że potrzebuje trochę wytchnienia i przypomniał sobie, jak w dzieciństwie jeździł nad Zalew Zegrzyński. Postanowił więc kupić tam apartament.

- To, że znalazłem takie miejsce blisko natury, blisko Warszawy, to jest dla mnie wielki atut. Mogę sobie skończyć przedstawienie w Teatrze Komedia na Żoliborzu, wsiąść w samochód i w 40 minut jestem w miejscu, gdzie mogę sobie odpocząć choćby jeden dzień - wyznał Mateusz Banasiuk w Dzień Dobry TVN.

Siostra urządza mieszkanie Mateuszowi Banasiukowi

Choć Mateusz Banasiuk ma w rodzinie głównie aktorów, jego siostra poszła w innym kierunku. Aldona Banasiuk-Suchorzewska została projektantką wnętrz i teraz pomaga urządzić apartament brata. Zaplanowała w tym lokalu m.in. antresolę do spania i przestrzeń dla synka aktora, żeby ten miał się gdzie bawić. Poza tym wzięła pod uwagę fakt, że Mateusz lubi wyraziste kolory - granaty, pomarańcze, zielenie i żółcie.

- Mamy bardzo dobry kontakt od dziecka, zawsze byliśmy nierozłączni. (...) Mateusz ma fajny gust, dlatego też się cieszyłam na tę realizację, bo wiedziałam, że będziemy mogli stworzyć coś wyjątkowego, niesztampowego. (...) To wnętrze jest takie trochę teatralne. Ja od zawsze kocham teatr. Razem też występowaliśmy w amatorskiej grupie teatralnej, więc teatr i scena są dla mnie dużą inspiracją - zdradziła Aldona Banasiuk-Suchorzewska w naszym programie.

- Uważam, że architekt wnętrz jest jak dobry kucharz - musi wiedzieć, co lubisz, czego nie lubisz, na co masz uczulenie i wtedy sam komponuje doskonalą potrawę, która ci smakuje i która cię zaskakuje. O to mi też chodzi, żeby Aldona pokazała mi jakieś swoje pomysły, które mnie zaskoczą. Nie cierpię jeździć po sklepach. Nie lubię wybierać, podejmować decyzji, nie mam na to czasu, wolę się skupić na swojej pracy - dodał Mateusz Banasiuk.

Zobaczcie, jak ma wyglądać apartament aktora.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości