Martyna Wojciechowska gorzko oceniła sytuację w Polsce

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Plejada.pl
Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska jest założycielką Fundacji Unaweza, która pomaga kobietom poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, kto tak naprawdę rozwiązuje problemy w Polsce i nierównych zarobkach. - Kraj można by równie dobrze nazwać Zrzutka.pl... - przyznała dziennikarka.

Martyna Wojciechowska o rozwiązywaniu problemów w Polsce

Martyna Wojciechowska od lat podróżuje z kamerą. W autorskim programie opowiada inspirujące i zarazem wstrząsające historie kobiet. Od lat angażuje się w działalność charytatywną i często zabiera głos w ważnych sprawach. Tak jest i w przypadku najnowszego wywiadu, który udzieliła portalowi Plejada.pl.

Podróżniczka zwróciła bowiem uwagę, że w Polsce problemy rozwiązują przede wszystkim organizacje pozarządowe. - Cały ten kraj stoi organizacjami pozarządowymi. Kraj można by równie dobrze nazwać Zrzutka.pl... Wszystkie palące problemy – od edukacji seksualnej - w której też biorę udział - przez edukację dotyczącą finansów kobiet, pomoc uchodźcom i kobietom doświadczającym przemocy fizycznej po służbę zdrowia – rozwiązują organizacje pozarządowe - podkreśliła Martyna Wojciechowska w rozmowie z Kamilą Glińską, dziennikarką Plejada.pl.

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska – koniec sezonu
Martyna Wojciechowska – koniec sezonu Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Martyna Wojciechowska wykorzystuje swoją popularność do robienia rzeczy ważnych i potrzebnych, co zostało docenione. Stara się zmieniać świat.

Martyna Wojciechowska: "Nauczyciele i lekarze powinni godnie zarabiać"

W rozmowie gwiazda TVN-u pochyliła się również nad zarobkami. Zaznaczyła, że osoby wykonujące bardzo potrzebną i odpowiedzialną pracę zarabiają zdecydowanie za mało. - Jest wiele zawodów wielkiej potrzeby społecznej, takich jak nauczyciele czy lekarze, którzy powinni zarabiać godnie, a tak się stało w wielu miejscach na świecie, a w Polsce w szczególności, że osoby, które wykonują znacznie mniej odpowiedzialne zawody, zarabiają niewspółmiernie dużo. Nad czym bardzo boleję - mówiła podróżniczka.

Jak przyznała, w świecie show-biznesu czasem jest nieadekwatnie dużo tych pieniędzy. Nie dziwi ją więc frustracja Polaków.

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska i jej szczyty marzeń

Martyna Wojciechowska i jej szczyty marzeń
Martyna Wojciechowska i jej szczyty marzeń Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości