Gwiazdy

Maneskin - ich włoski rock and roll podbija świat. Zespół wkrótce znowu przyjedzie do Polski

Gwiazdy

Aktualizacja:

Maneskin to zespół, który szturmem zdobywa listy przebojów i bije kolejne rekordy. Do swoich sukcesów grupa z Włoch może zaliczyć m.in. zwycięstwa na festiwalu w San Remo i tegorocznej Eurowizji. Czy muzycy byli przygotowani na takie powodzenie? Jakie przesłanie niosą ich utwory? Z zespołem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska.

Maneskin - Eurowizja 2021

Maneskin tworzy grupa przyjaciół - wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Pierwsze koncerty muzycy grali na ulicach Rzymu, a dziś zachwycają świat swoim talentem, młodzieńczą ekspresją, nietuzinkowym stylem i rockiem we włoskim wydaniu. Członkowie grupy nie ukrywają, że choć zawsze marzyli o odniesieniu sukcesu i ciężko na niego pracowali, to wydarzenia z 2021 r. (zwycięstwa na festiwalu w San Remo i Eurowizji) były dla nich sporym zaskoczeniem. W przypadku tego ostatniego występu wydawało im się, że zakończą rywalizację na ostatnim miejscu. Co zatem - według nich - było kluczem do sukcesu?

- Czuję, że daliśmy ludziom pewną autentyczność, której wszystkim brakowało w ostatnich dwóch latach pandemii. Graliśmy w telewizji, ale czuliśmy, jakbyśmy grali na żywo. Dla publiczności to było bardzo realne i cieszy nas, że zwyciężyliśmy właśnie dzięki ich głosom - stwierdził Damiano David.

Muzycy nie zamierzają jednak spocząć na laurach. - Wiele rzeczy jest dla nas nowych, staramy się zachować pokorę i robić dalej to, co kochamy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wiele osiągnęliśmy i to nas nie zmieniło - powiedział wokalista Maneskin. Dodał także, że sukces jest tym bardziej "słodki", ponieważ wiele osób próbowało ich wcześniej nakłonić do zmiany stylu. - Słyszeliśmy, że rock and roll nie jest mainstreamową muzyką i w ten sposób nie uda nam się dotrzeć na listy przebojów. Ale udało się - stwierdził z uśmiechem Damiano David.

Maneskin w Polsce

Członkowie Maneskin nie ukrywają, że poprzez muzykę chcą uświadomić innym, jak ważna jest swoboda. - Naszym zdaniem każdy powinien mieć możliwość wyrażania siebie. Nie metkujmy ludzi, nie ograniczajmy. W muzyce, życiu, seksualności starajmy się być wolni. Nie zgadzajmy się, by inni ludzie nas oceniali i nie pozwalali być sobą - powiedziała Victoria De Angelis.

Maneskin nie będą mieli w tym roku wakacji i jeszcze latem planują kolejny przyjazd do Polski. - Wracamy tutaj w sierpniu na koncert - zdradziła basistka zespołu Maneskin.

>>> Zobacz także:

Norah Jones uczy swoje dzieci gry na pianinie. "Na razie wydają się dość oporne"

Jessie Ware i jej najbardziej zwariowany rok: "Kocham każdą sekundę, która minęła"

Alvaro Soler wraca z nową piosenką i zdradza kulisy rozstania z dziewczyną. " To była długa i trudna rozmowa"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Anna Kalczyńska

Pozostałe wiadomości