Gwiazdy

Powstał film dokumentalny o obnażonej piersi Janet Jackson. "Sama zainteresowana odcina się od tego"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Co nowego w świecie gwiazd

Gala Super Bowl z 2004 roku przeszła do historii nie za sprawą sportowych wyczynów, a obnażonego biustu amerykańskiej piosenkarki. Teraz kulisy feralnego występu można zobaczyć w filmie dokumentalnym. "Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson" został wyprodukowany przez twórców "Framing: Britney Spears".

Janet Jackson na Super Bowl

Wspólny występ Janet Jackson i Justina Timberlake'a na zawsze zapisał się w pamięci telewidzów. Wydarzenie, które wywołało prawdziwą medialną burzę, miało miejsce 1 lutego 2004 roku. Podczas przerwy w rozgrywce tradycyjnie odbył się koncert. Przed 150 milionami zgromadzonych telewidzów wystąpił wyżej wymieniony duet. Nic nie zapowiadało katastrofy do momentu, w którym Justin zerwał z Janet fragment jej kostiumu i cały świat zobaczył jej pierś.

Incydent miał na tyle poważne konsekwencje, że doprowadził do zerwania kontraktu NFL z MTV, które zajmowało się produkcją muzycznego show. Po latach piosenkarz odniósł się do występu, publicznie przepraszając koleżankę.

Dokument o Janet Jackson

Film zatytułowany "Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson" został zbudowany na kanwie unikatowych materiałów filmowych i wywiadów z osobami pracującymi przy kontrowersyjnym show, które na lata pogrążyło karierę piosenkarki.

- Sama zainteresowana odcina się od tego dokumentu - podkreśla Sandra Hajduk-Popińska. - Kluczem tego filmu jest wypowiedź stylisty, który odpowiadał za tę - pechową bądź nie, bo jest to sprawa dyskusyjna, kreację. Stylista mówi tak: gdyby to naprawdę była wpadka, to Janet Jackson zwolniłaby mnie, a tego nie zrobiła - dodała.

Dokument sięga jednak nieco głębiej, analizując wpływ wydarzenia na karierę uczestniczących w nim muzyków oraz dyskusję o seksualizacji show-biznesu i granicy wolności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości