Wakacyjne hity: w rytm tych przebojów bawiliśmy się przez ostatnie 10 lat. Czego będziemy słuchać w tym roku?

Wakacyjne hity bez których nie ma letniej zabawy
Każdego lata pojawia się piosenka, która łatwo wpada w ucho, dzięki czemu często gości w klubach i rozgłośniach radiowych. Hit lata, choć kojarzy się ze skoczną, żywą muzyką nie zawsze spełnia wszystkie te warunki. Kamila Ryciak, dziennikarka radia Eska przygotowała listę przebojów, które wygrywały rankingi popularności w ostatniej dekadzie. Znasz je wszystkie?

Wakacyjna lista przebojów ostatnich 10 lat

Kamila przyznała, że sama była zaskoczona zestawieniem, które przygotowała. Dlaczego? Była pewna, że na liście królować będą latynoskie rytmy i choć, oczywiście pojawiają się utwory, które można określić tym mianem, to jednak zdecydowanie nie da się powiedzieć, że ją zdominowały.

Hit lata 2011: "Party Rock Anthem", Lmfao

10 lat temu nasze serca i listy przebojów rozgłośni radiowych na całym świecie pobili chłopaki z Lmfao ze swoim hitem "Party Rock Anthem". Oprócz wpadającego w ucho hitu wylansowali także shuffle dance, który w 2011 roku zdecydowanie królował na parkietach klubów i dyskotek.

Hit lata 2012 roku: "Somebody that I used to know", Gotye

Ten hit to jedno z największych zaskoczeń. Utwór, który jest kompletnym przeciwieństwem szalonych rytmów w 2012 roku był zdecydowanie niekwestionowanym królem. Liczba fanów wykonawcy rosła lawinowo, przynajmniej dopóki nie okazało się, że "Somebody that I used to know" to właściwie jedyna piosenka z repertuaru Gotye, która wpada w ucho.

Hit lata 2013 roku: "Blurred Lines", Robin Thicke, T.I., Pharrell Williams

Dzięki teledyskowi do tego utworu kariera Emily Ratajkowski poszybowała w górę, a jednocześnie życie prywatne twórcy hitu, Robina Thicke, zupełnie się rozpadło. Hit pokochały setki tysięcy fanów na całym świecie, szybko jednak pojawił się pewien problem - jego twórcy zostali oskarżeni o plagiat, co zostało potwierdzone przez amerykański sąd.

Hit lata 2014 roku: "Happy", Pharrell Williams

Ten utwór zdecydowanie zdominował listy przebojów na całym świecie. Słowo "happy" w ciągu zaledwie 4 minut pojawia się aż 57 razy. Pharrell ze swoim hitem pojawiał się dosłownie wszędzie: od małych, podmiejskich dyskotek, przez wielkomiejskie kluby, aż po letnie festiwale.

Hit lata 2015 roku: "Shut Up And Dance", Walk the Moon

To kolejny przykład artysty jednego przeboju. Mimo że "Shut Up And Dance" podbił w 2015 roku wszystkie kluby i dyskoteki, jego twórcy nie zdołali tego sukcesu powtórzyć. Utwór zdobył dużą popularność także dlatego, że zespół chętnie udostępniał w sieci covery w wykonaniu fanów.

Hit lata 2016 roku: "Can't Stop the Feeling!", Justin Timerlake

Piosenka z filmu "Trolle" w wykonaniu Justina Timberlake'a zdominowała nie tylko letnie imprezy w 2016 roku. Oprócz tego, że łatwo wpada w ucho i jest chętnie puszczana przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, bardzo spodobała się też nowożeńcom. "Can't Stop the Feeling!" jest na 4. miejscu w rankingu piosenek najczęściej puszczanych na amerykańskich weselach.

Hit lata 2017 roku: "Despacito", Luis Fonsi

Mimo że wydawać by się mogło, że latynoskie hity zdecydowanie zdominują listę wakacyjnych przebojów to tak naprawdę pierwszy utwór na tej liście, który ma takie konotacje. W 2017 roku do "Despacito" tańczyli wszyscy.

Hit lata 2018 roku: "Różowe wino", Feduk & Allj

Wbrew pozorom twórcy nie mają na myśli wina, a przygotowany z gazowanego napoju i syropu na kaszel drink. Feduk & Allji to pierwsza od czasu Tatu rosyjska grupa, której udało się osiągnąć w Polsce tak spektakularny sukces.

Hit lata 2019 roku: "Señorita", Shawn Mendes i Camila Cabello

Kolejny latynoski utwór, który podbił serca publiczności. Fani zakochali się w historii, którą Shawn i Camila opowiadają w teledysku, a dodatkowego smaczku całości nadaje fakt, że para, która spotkała się tworząc utwór, rzeczywiście obdarzyła się uczuciem. Razem są do dziś i choć pojawiają się głosy, że to tylko chwyt marketingowy, krążą plotki, że już niebawem para ogłosi zaręczyny.

Hit lata 2020 roku: "Astronomia", Tony Igy

To dowód na to, że nie zawsze hitami stają się utwory wyprodukowane w bieżącym roku. "Astronomia" na odkrycie czekała aż 10 lat i dopiero jej cover zyskał uznanie publiczności. W ubiegłym roku nie miał sobie równych.

Hit lata 2021 roku: który utwór podbije nasze serca w tym roku?

O ten tytuł pretenduje w tym roku utwór "Lifestyle" w wykonaniu Jasona Derulo z Adama Lanvine. Nie ma wątpliwości, że ci artyści wiedzą, jak tworzy się hity. Obaj są też bardzo aktywni w mediach społecznościowych, dzięki czemu swoją muzyką docierają do milionów osób na całym świecie. O tym, czy "Lifestyle" okaże się hitem lata 2021 przekonamy się niedługo.

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości