Jego największy hit znają wszyscy. Dla kogo powstał utwór "True"?

Jego największy hit znają wszyscy. Dla kogo powstało „True”?

Zespół Spandau Ballet wypromował hit, który do dzisiaj pozostaje najbardziej rozpoznawalną melodią wszechczasów. Z Garym Kempem, autorem kompozycji "True", Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN porozmawiała o tym, jaki jest jego przepis na sukces i dla kogo powstała piosenka, która nucą wszyscy.

Gary Kemp jest brytyjskim muzykiem, aktorem oraz autorem tekstów piosenek grupy muzycznej Spandau Ballet, powstałej w 1979 rok. Wiele jego utworów stało się rozpoznawalne na całym świecie, ale to "True" okrzyknięto melodią wszechczasów. Sandra Hajduk, która w tym roku wychodzi za mąż. W rozmowie z wokalistą przyznała, że to właśnie "True" będzie numerem jeden podczas jej wesela . Jak na tę wieść zareagował muzyk?

– Gratulacje. Wiesz, dawno temu zrobiłem film pt. "The Bodyguard" z Kevinem Costnerem i Whitney Houston i wyobraź sobie, że Kevin powiedział mi dosłownie to samo, co ty. Powiedział, że to piosenka jego i jego żony. To bardzo mi schlebia, że prawie 40 lat po napisaniu tego utworu wciąż jest grany i słuchany – mówił w Dzień Dobry TVN.

Dla kogo powstał utwór "True"?

Artysta przyznał, że sam stworzył tę piosnkę dla kobiety. - Byłem platonicznie zakochany w Clare Grogan. Byliśmy przyjaciółmi, a ja uważałem, że jest wyjątkowa. Ta piosenka jest o tym, jak trudno jest powiedzieć o swoich uczuciach – wyjaśnił. - Kiedy piszesz jakąkolwiek piosenkę, nawet jak ma bardzo autobiograficzny wymiar, musisz sprawić, by stała się uniwersalna – dodał.

Jednocześnie zdradził też, jaki jest przepis na utwór, który stanie się hitem. – Weź akordy, z piosenek, które ci się podobają i dodaj do nich swoje własne. Zmień melodię. A tak serio to bardzo trudno jest skomponować międzynarodowy hit. To musi na ciebie spłynąć z góry. Czasem budzisz się i wiesz, że to masz, ale zazwyczaj wstajesz rano bez tego magicznego uczucia - przyznał.

Gary Kemp - muzyk, ikona mody, kolekcjoner antyków

Gary Kemp jest nie tylko ikoną świata muzyki, ale też mody. W jednym z wywiadów przyznał, że "media społecznościowe zabijają modę". W rozmowie z Sandrą Hajduk wyjaśnił, co kryje się za tymi słowami. – W latach 70. i 80. subkultury młodych miały ekstremalny wymiar. Chciałaś wyrazić się poprzez strój na ulicy. Natomiast media społecznościowe próbują wsadzić cię w pewne ramy. Dają ci filtry. Dzisiaj dzieciaki nie tworzą subkultur na ulicach. To moim zdaniem zabija modę. Przynajmniej tę uliczną – tłumaczył.

Co więcej, artysta prywatnie kolekcjonuje również antyki. – Dorastałem w mieszkaniu socjalnym. Byliśmy bardzo biedni, gdy byłem dzieckiem. Naszych rodziców nie było stać na książki. Toaletę mieliśmy na zewnątrz i dzieliliśmy ją z dwiema innymi rodzinami. Nie było lekko. To, że dzisiaj mogę kolekcjonować meble, sztukę, dzieła wiktoriańskiej Anglii to coś, o czym moi rodzice nawet nie mogli marzyć - wyjawił w Dzień Dobry TVN.

Wokalista swój telewizyjny debiut zaliczył w wieku 10 lat. W Dzień Dobry TVN poradził rodzicom, co zrobić, gdy ich pociechy marzą o medialnej karierze. Obejrzysz to w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl .

Zobacz też:

Joanna Moro prosi fanów o pomoc. Co robić z maluchami w Dzień Dziecka? Zdradzamy kilka pomysłów

"Inspirujące kobiety" Doroty Wellman. Paulina Sielska: "Potrafię sprawić, żeby każda poczuła się ważna"

Klaudia El Dursi zachwyca na zdjęciach z weekendu w Barcelonie. Fani: "To nielegalne tak dobrze wyglądać"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie