Gwiazdy

Magdalena Boczarska świętuje 20-lecie pracy. Które role były dla niej przełomowe?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Magdalena Boczarska - 20 lat pracy
Magdalena Boczarska - 20 lat pracyDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Magdalena Boczarska równo 20 lat temu zadebiutowała na teatralnych deskach. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach swojej pracy, a jej przyjaciele wyznali, jaka jest prywatnie. Magda zdradziła, w jakich produkcjach filmowych niebawem ją zobaczymy.

Magdalena Boczarska - jaka jest?

Przyjaciele i koledzy z branży mają do Magdaleny Boczarskiej ogromny szacunek. Cenią ją jako aktorkę. Już od samego początku, kiedy dopiero zaczynała karierę w branży filmowej, przykuwała uwagę i wyróżniała się na tle innych.

Mikołaj Grabowski, reżyser i aktor, poznał Magdę, gdy była jeszcze studentką. - Uczyłem w szkole na wydziale reżyserii. Tam widziałem po raz pierwszy Magdę. Trudno mi ją było rozgryźć i to na każdym etapie. Wydawała mi się inna. Bardzo odrębna. Kogoś takiego ja nie spotkałem - powiedział Grabowski. - Ma bardzo ciekawą urodę. Ale ta uroda, nie jest urodą prostej lalki. Jej oczy mówią bardzo dużo i te oczy trochę fascynują - dodał.

Boczarska niedawno skończyła pracę na planie nowego filmu "Heaven in Hell", którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. U jej boku gra włoski aktor Simone Susinna. Co uważa o Magdzie? - Jest naprawdę wspaniałą kobietą. Bardzo dużo mi pomogła przy tym filmie. Było naprawdę inspirująco jej partnerować, więc dziękuję ci za to - wyznał Simone.

Z kolei Borys Szyc bardzo ceni w Magdzie jej zaangażowanie w zawodowe projekty. - Jest niezwykle pracowita. Czasem mi się wydaje, że ona przesadza, bo stosunkowo niedawno została mamą. Urodziła i nie przerywała tego ciągu pracy - przyznał Szyc.

Magda prywatnie jest związana z aktorem Mateuszem Banasiukiem. W grudniu 2017 roku zostali rodzicami. - Dla niej macierzyństwo jest schowane za ścianami domu - stwierdził Tomasz Karolak, kolega Boczarskiej. - Nie chwali się tym publicznie i to fajnie, zostawia to dla siebie. Natomiast wydaje mi się, że to jej absolutna rola życia - dodał.

Magdalena Boczarska - 20-lecie pracy artystycznej

Aktorka z okazji swojego jubileuszu odwiedziła studio Dzień Dobry TVN. Uchyliła nieco rąbka tajemnicy na temat macierzyństwa.

- Los dał mi wielkie szczęście i wielki prezent w postaci mojego synka. Jestem bardzo szczęśliwa. Spotkało mnie późne macierzyństwo, ale megaintensywne, przy megaintensywnej pracy. Ale to nie jest tak do końca, jak powiedział Borys. Rzeczywiście praca aktora jest bardzo intensywna, projekty się pojawiają, zabierają mnie w podróż, ale potem jest czas dla rodziny i czas przerwy - stwierdziła Boczarska.

Magda dokonuje bardzo dobrych wyborów zawodowych i bierze udział w filmach, które są doceniane przez krytyków i nagradzane na licznych festiwalach. - To jest jakaś taka intuicja. Czasami jest też tak, jak w przypadku tego projektu "Heaven in Hell", że masz taką intuicję, że z jakiegoś powodu to będzie ważne. Ten film opowiada o miłości, która nie powinna się wydarzyć, między kobietą w moim wieku a 15 lat młodszym partnerem. Mam takie poczucie, że jest szansa na to, że to będzie bardzo piękna historia, z którą wiele kobiet będzie mogło się utożsamić - przyznała.

Jak aktorka czuje się z tym, że jest już 20 lat na scenie? - To jest abstrakcyjne. Szybko zleciało, ale cały czas coś się dzieje. Po Heniu widzę, że czas szybko zasuwa. Macierzyństwo i aktorstwo to są słowa, które się wzajemnie trochę znoszą. Jedno i drugie nie znosi konkurencji i wymaga pełnego zaangażowania. Zajęło mi trochę czasu, żeby umieć się w tym odnaleźć - powiedziała Boczarska.

Magda zdradziła, jakie ma zawodowe plany na przyszłość. - Mam teraz miesiąc przerwy i potem staję na planie drugiej części "Różyczki". Akcja dzieje się współcześnie. Gram swoją własną córkę, ale też siebie samą, postarzoną. Będę miała sceny sama ze sobą. Myślę, że to będzie bardzo ciekawa historia, też taka z przesłaniem. Pierwszą część kręciliśmy w 2008 roku, 14 lat temu. Bardzo się cieszę na ten skład aktorski, z którym się ponownie spotkam. Będzie ciekawie. Zawsze powtarzam, że "Różyczka" i "Sztuka kochania" to dwa najważniejsze filmy w moim życiu, kamienie milowe. I teraz mam takie poczucie, że te dwie produkcje, o których mówiłam, to też będzie coś wyjątkowego - podsumowała aktorka.

Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody
Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości