O czym opowiada film "Magnezja"
Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom.
Tymczasem dwaj bracia - w ich rolach Mateusz Kościukiewicz i Dawid Ogrodnik - planują napad na bank. Z pomocą przychodzi im uwodzicielska Helena, jednak kilka złych posunięć zaczyna mocno komplikować sprawy.
- To film zrobiony z miłości do kina i zabawy konwencjami - mówi z zapałem Maja Ostaszewska. - Mamy odnośniki do Sergio Leone, do Tarantino, do braci Cohen - wylicza aktorka.
- Właściwe słowo to jest eastern - wtóruje jej Magdalena Boczarska.
Twórcy filmu fabularną władzę oddali w ręce żądnych krwi kobiet. W rolę jednej z nich wcielił się... Borys Szyc. Jak mówi z przekorą Magdalena Boczarska, ocena wykreował postać atrakcyjnej niewiasty pozostaje widzom.
Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska o pracy na planie Magnezji
- Róża trzyma w garści rodzinę i wszystkich, którzy są jej podporządkowani w układzie mafijnym - zdradza aktorka. - Miałam przyśpieszony kurs jazdy konnej, zajęcia z szermierki, strzelanie. To była niesamowita przygoda.
Z kolei bohaterka Magdy Boczarskiej jest - w opinii aktorki - najbardziej zaskakująca i nieoczywista i od początku ma określony plan działania.
Film osadzony w epoce nie mógł obyć się bez charakteryzacji, za która odpowiadał Waldemar Pokromski. To za jego sprawą na głowie Mai Ostaszewskiej wylądowała peruka wcześniej wykorzystana w głośnym filmie "Pachnidło". O tym z jak wielką pieczołowitością przygotowano kostiumy aktorów najlepiej świadczy fakt, że jeden z zestawów, w którym pojawia się Magdalena Boczarska został uszyty z oryginalnego materiału sprzed stu lat sprowadzonego na potrzeby filmu z Paryża. Reżyserem obrazu jest Maciej Bochniak.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl
Zobacz też:
Kobiety po mastektomii pozują do niezwykłych aktów. „Życie bez piersi też może być piękne”
Himalaje kłamstw, czyli wspinacze, którzy nie weszli na szczyt. Najmniej wątpliwość wzbudza Polak
Autor: Adam Barabasz