Magda Stępień zbiera pieniądze na leczenie chorego syna. Pomaga jej Anna Lewandowska

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram/cozatydzien.tvn.pl
Magdalena Stępień

Magda Stępień prosi o wsparcie finansowe. Z pomocą przyjaciół utworzyła zbiórkę na rzecz chorego na nowotwór syna. Szansą na powrót do zdrowia Oliwiera jest kosztowne leczenie w izraelskiej klinice. W akcję zorganizowania międzynarodowego transportu medycznego dla chłopca zaangażowała się Anna Lewandowska.

Syn Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka ma nowotwór - zbiórka pieniędzy

Diagnoza, którą usłyszała od lekarzy Magda Stępień, była zatrważająca. Jej półroczny syn ma dwunastocentymetrowego guza zlokalizowanego w wątrobie. Oliwier walczy z nowotworem złośliwym, a dokładniej - mięsakiem tkanek miękkich. Chłopiec jest pod stałą opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jednak skuteczność leczenia w kraju wynosi 2 proc.. Szanse na to, że malec przeżyje, daje operacja, której chcą się podjąć wyłącznie medycy z izraelskiej kliniki.

- W Polsce Oliwier jest prawdopodobnie trzecim dzieckiem z takim rozpoznaniem. Z informacji, które do mnie dotarły, dowiedziałam się, że szansa na wyleczenie mojego małego wojownika w kraju, to tylko 2%! Nie ma tutaj leku, który zatrzymałby rozwój komórek nowotworowych. Dlatego równolegle szukam ratunku dla mojego kochanego synka na całym świecie. (...) Udało znaleźć się klinikę w Izraelu, w której opracowywane i stosowane są najnowsze metody leczenia chorób nowotworowych. Oprócz tradycyjnych metod chirurgicznych izraelscy lekarze stosują nowoczesne technologie, które stały się prawdziwym przełomem w onkologii - opisuje w obszernym poście Magda Stępień.

Choroby gwiazd

Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
wideo 2/3

Modelka informuje, że kwota, niezbędna do opłacenia leczenia syna, wstępnie oscyluje wokół 300 tysięcy złotych. Jednocześnie przyznaje, że nie jest w stanie uzbierać wspomnianej sumy z własnych oszczędności. Zaznacza, że ojciec Oliwiera, Jakub Rzeźniczak, również nie dysponuje takimi pieniędzmi.

- Wstępnie koszty transportu medycznego oraz badań skalkulowano na około 300 tysięcy złotych. Właściwe leczenie będzie o wiele droższe. Przekracza to moje możliwości finansowe. Nie dysponuję taką kwotą (ani ja, ani Kuba). Dlatego proszę was, ludzi o wielkich sercach, o wsparcie finansowe, bo sami nie damy rady takiej kwoty w tak krótkim czasie uzbierać - apeluje w mediach społecznościowych.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Magdalena Stępień dziękuje Annie Lewandowskiej za pomoc

Z długiego wpisu na Instagramie wynika, że swoją pomoc w zorganizowaniu transportu medycznego dla syna Magdy Stępień zaoferowała Anna Lewandowska. Żona piłkarza miała ponoć przyspieszyć proces umówienia wizyty w izraelskiej klinice, w której Oliwier podda się leczeniu.

- Kiedy podzieliłam się w social mediach tym, co przeżywam, zupełnie bezinteresownie skontaktowała się ze mną Anna Lewandowska, proponując swoją pomoc. Ania skontaktowała się z tamtejszymi lekarzami. Pomogła mi również w organizacji transportu medycznego. Jestem jej z całego serca za to wdzięczna. Wiem, że bez jej interwencji niektóre rzeczy nie byłyby możliwe w tak krótkim czasie. Myślę, że Oliwierek jak dorośnie, sam jej podziękuje - mówi w wywiadzie dla serwisu cozatydzien.tvn.pl Stępień.

Trzymamy kciuki za powrót Oliwiera do zdrowia.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram/cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości