Gwiazdy

Kim jest córka Davida Bowiego? Lexi wyrosła na prawdziwą piękność

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kim jest córka Davida Bowiego i modelki Iman?

Lexi Jones - aka Alexandria Bowie - jest córką słynnego wokalisty i supermodelki Iman. W tym roku kończy 21 lat. Dołącza tym samym do grona dorosłych już dzieci gwiazd, które zaczynają budować własne kariery. W którym kierunku podąży dziewczyna?

Lexi Jones - kim jest córka Davida Bowiego?

Urodzona w 2000 r. Alexandria Zahra Jones skończy w tym roku 21 lat. Jest najmłodszym dzieckiem Davida Bowiego. Zarówno muzyk, jak i jego żona Iman mieli pociechy z poprzednich małżeństw. Przyrodni brat Lexi, Duncan Jones, ma 49 lat, a 42-letnia Zulekha Haywood jest córką Iman i Spencera Haywooda.

Lexi udało się zbudować z rodzicami szczególną relację. Wystarczy zajrzeć na jej Instagram, by przekonać się, jak blisko jest z Iman i jak wiele je łączy.

Czas lockdownu był dla nich szczególnie trudny - mama i córka nie widziały się przez 6 miesięcy. Alexandria opowiedziała o tym w swoich mediach społecznościowych. Starała się przy tym zachęcić 57-tysięczną społeczność swoich obserwujących do odpowiedzialnego zachowania w pandemii.

Nie widziałam mojej mamy przez 6 miesięcy, bo żyjemy na dwóch przeciwnych krańcach wybrzeży (...) Bardzo za nią tęsknię, więc proszę Was, nie psujcie imprezy, bo nie chcę czekać kolejnych 2 cholernych lat, by ją zobaczyć

- pisała.

Dziewczyna była też bardzo zżyta ze swoim słynnym ojcem. Co ciekawe, wraz z Iman zrobiły sobie tatuaże upamiętniające Davida Bowiego.

Księżyc to nawiązanie do motywów bliskich muzykowi. Pod "Daddy", "tatusiem" umieszczone zostały umieszczone data urodzin i śmierci artysty. Iman na kostce ma natomiast wytatuowane jedno słowo - imię "David".

W takim "codziennym" wydaniu raczej trudno byłoby sobie wyobrazić Ziggy'ego na scenie, prawda?

Alexandra Bowie, Lexi Jones - co jeszcze o niej wiemy?

O Lexi Jones upomniał się swego czasu bliski jej mamie przemysł mody. Gdy słynna supermodelka wrzuciła na Instagram zdjęcie 18-letniej córki, w Internecie zawrzało.

Każdy agent, projektant ją chciał. Dzwonili do mnie i proponowali, że wezmą ją na modelkę. Nie zgodziłam się. Wiem, czemu ją chcieli - bo jest córką Davida Bowiego

- tłumaczyła Iman w rozmowie dla "Porter".

Lexi Jones nie wybrała jednak ani muzyki, ani modelingu. Jej pasją i pracą jest sztuka.

W 2020 r. w "The Sun" pisano o przeprowadzce dziewczyny do Los Angeles. Ma tam sprzedawać swoje prace i malowane przez siebie ubrania w cenach dochodzących nawet do 250$. Pasję do sztalug i pędzla mogła odziedziczyć po ojcu. David Bowie też uwielbiał malarstwo. Zainspirowana przez córkę i przez zmarłego już męża Iman również podjęła się malowania w czasie lockdownu. Może i ona z supermodelki zostanie malarką? Na razie jednak to Lexi jest artystycznym sercem rodziny. Trzymamy za nią kciuki i wierzymy, że jeszcze kiedyś o niej i o jej obrazach usłyszymy wiele dobrego.

Natasza Urbańska w utworze Davida Bowiego „Let’s Dance”. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Córka Grzegorza Ciechowskiego została mamą. "To najszczęśliwszy dzień w naszym życiu"

Jula zniknęła, kiedy jej kariera nabierała rozpędu. Co się działo z piosenkarką? "Jestem dzisiaj bardziej świadoma"

Brat Madonny od kilku lat jest bezdomny i mieszka pod mostem. "Nie obchodzi ją, czy zamarznę na śmierć"

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości