Gwiazdy

Lara Gessler przygotowuje darmowe obiady dla uchodźców. "Każdego dnia robimy coś innego"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Sandra Hajduk
Lara Gessler gotuje obiady na uchodźców
Lara Gessler gotuje obiady na uchodźcówDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Lara Gessler osobiście zaangażowała się w pomoc uchodźcom zza naszej wschodniej granicy. Wraz z innymi kobietami w swojej Pracowni Kulinarnej przygotowuje dania dla wszystkich potrzebujących. O swoich działaniach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Inicjatywa Lary Gessler

Lara Gessler od momentu wybuchu wojny w Ukrainie postanowiła działać. Początkowo wraz ze swoimi współpracownikami robiła to, co większość ludzi, czyli skupiła się na zbieraniu niezbędnych rzeczy i wydawaniu ich osobom potrzebującym. Później jednak skupili swoje działania na gotowaniu.

- Zdaliśmy sobie sprawę, że mamy super przestrzeń do gotowania. Kiedy ludzie tutaj już przyszli, przyjechali do Polski - często zdezorientowani - potrzebowali takiego poczucia wspólnoty, tego, żeby z godnością się czuć i być obecnym w naszej kulturze i naszym społeczeństwie, więc zaczęliśmy gotować, wydawać posiłki. Rozdajemy je cały czas od kilku tygodni, od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00 - mówiła Lara Gessler w Dzień Dobry TVN.

Gotowanie dla potrzebujących uchodźców

Dania są przygotowywane i serwowane w Pracowni Kulinarnej Lary Gessler na ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie. Uchodźcy mogą tam otrzymać darmowe posiłki, które są codziennie gotowane. Jak zdradziła Lara Gessler w naszym programie: "Każdego dnia robimy coś innego - też ze względu na to, że opieramy się na tym, co ludzie nam przyniosą". Zaapelowała też o to, by zgłaszał się do nich każdy, kto może się czymś podzielić (np. jajkami, olejem, jabłkami czy chociażby środkami czystości).

- Przede wszystkim można pomóc zapraszając i przyprowadzając tutaj osoby z Ukrainy, które chcą nie tylko zjeść, ale poczuć właśnie tę wspólnotę, zobaczyć, że nie są sami, poznać inne osoby w tej samej sytuacji. Przychodzi tutaj masa dzieciaków, które się bawią. Gra muzyka, jest naprawdę miło, wesoło i osoby, które przychodzą, to przychodzą tutaj codziennie. Dziennie nawet do 200 osób do nas przychodziło, więc wydaje mi się, że to jest po prostu też miłe miejsce - dodała Lara Gessler.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości