Gwiazdy

Księżniczka Charlotte jako pierwsza w historii wyróżniona w ten sposób. Król Karol III odmówił tytułu własnemu bratu

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
dailymail.co.uk
Charlotte

Księżniczka Charlotte ma szansę już wkrótce stać się księżną Edynburga. Informatorzy rodziny królewskiej, nie mają wątpliwości, że to kwestia czasu. Jakie korzyści płyną z tego tytułu?

Księżna Kate i książę William - dzieci

Księżna Kate i książę William są małżeństwem od jedenastu lat. Zanim się w sobie zakochali, długi czas byli dobrymi przyjaciółmi. Bajeczny i wystawny ślub poprzedzały liczne kryzysy pary. Wszystko miało zacząć się od księżnej Cambridge, która podkochiwała się w Williamie. Według relacji Laury Warshauer, koleżanki księżnej Kate ze szkoły, zdarzyło się, że początkowo tylko udawała jego dziewczynę.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

- Kate i ja jadłyśmy brownie. Nigdy nie była wielką fanką alkoholu, nie potrzebowała go, by poczuć się pewnie. William był wtedy podrywany przez pewną dziewczynę na imprezie, co zaczęło być dla niego uciążliwe, bo nie chciała się od niego odczepić. Był dla niej naprawdę bardzo miły, a ona nie rozumiała, że nie jest zainteresowany. Nagle podeszła do nich Kate i objęła Williama, który powiedział do nieznajomej: "przepraszam, ale mam dziewczynę". Po chwili wyszeptał, że jest jej wdzięczny i oboje zaczęli się śmiać. Tylko Kate mogła to zrobić. To stało się miesiąc po rozpoczęciu studiów - wspominała Warshauer w jednym z wywiadów.

Kate Midleton i książę William powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w 2011 r. Wspólnie wychowują trójkę dzieci: córeczkę Charlotte oraz chłopców George'a i Louisa.

Księżniczka Charlotte wyróżniona przez króla

Jak donosi brytyjski "Dailymail", król Karol III nie uczyni swojego młodszego brata Edwarda księciem Edynburga, jak wcześniej spekulowano, a swoją wnuczkę, księżniczkę Charlotte. Tytuł księcia i księżnej Edynburga jest jednym z najstarszych w rodzinie królewskiej. Jeśli informacje się potwierdzą, 7-latka dostąpi nie lada zaszczytu.

- Byłby to odpowiedni sposób na upamiętnienie królowej – która oczywiście nosiła tytuł księżnej Edynburga – i sposób, w jaki Jego Wysokość uhonorowałby linię sukcesji - powiedzieli "Dailymail" anonimowi informatorzy.

Jako drugie dziecko księcia Walii, Williama, Charlotte jest 3. w kolejce do tronu. Są przed nią ojciec i brat George. Warto dodać, że dziewczynka jest pierwszą kobietą w rodzinie królewskiej, której miejsce w linii sukcesji nie zostaje przewyższone przez jej młodszego brata.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: UK Press Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości