Gwiazdy

Książę Harry rozczulił jednym gestem podczas witania się z rodakami. "Nie potrzeba słów"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
książę Harry

Książę Harry przybył wraz z żoną do Wielkiej Brytanii, by oddać hołd zmarłej królowej. 10 września, podczas oficjalnego wydarzenia, w którym uczestniczyli również książę William i księżna Kate, przywitał się z oczekującymi przed zamkiem w Windsorze rodakami. Uwadze fotoreporterów nie uszedł szczególny gest młodszego wnuka Elżbiety II.

Książę Harry wita się z Brytyjczykami. Nie zapomniał o ich pupilach

Wizyta księcia Harry'ego w Wielkiej Brytanii, choć przymusowa i związana z przykrą okolicznością, jest dotąd pozytywnie odbierana przez opiniotwórców oraz znawców losów rodziny królewskiej. Eksperci od mowy ciała dostrzegają we wnuku Elżbiety II napięcie i stres, ale jednocześnie zaznaczają, że zachowanie mężczyzny i wykonane przez niego poszczególne gesty są warte uznania.

Młodszy syn króla Karola III, odkąd zamieszkał na stałe w Stanach Zjednoczonych, nie cieszył się zbyt dużą sympatią Brytyjczyków, dlatego też niezbyt często odwiedzał rodzinne strony. Ostatni raz widziany był w towarzystwie brata podczas pogrzebu księcia Filipa. Teraz, oddając hołd zmarłej babci, zdobył się na interakcję ze zgromadzonymi przed zamkiem w Windsorze rodakami.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Książę Harry i Meghan Markle podążali wzdłuż barierek, by przywitać się z tłumem. Amerykańska aktorka wpadła w ramiona 14-letniej Polki, a jej mąż podawał rękę wybranym, nieznajomym osobom. Fotoreporterzy uchwycili moment, w którym brat księcia Williama pochylił się również nad czworonogami. Urocze zdjęcie Harry'ego z napotkanym psem obiegło sieć i jest chętnie udostępniane przez zachwyconych obrazkiem internautów.

- Nie potrzeba słów - czytamy na jednym z instagramowych profili.

Królowa Elżbieta II i jej miłość do psów

Królowa Elżbieta II z pewnością byłaby dumna z postawy młodszego wnuka. Monarchini darzyła czworonogi szczególnym uczuciem. Sama była posiadaczką kilkudziesięciu psów. Aż do chwili śmierci opiekowała się czterema pupilami - dwoma rasy corgi, dorgi (skrzyżowaniem corgi oraz jamnika) i cocker spanielem.

Corgi trafią po śmierci monarchini do domu księcia Andrzeja. Los pozostałych zwierząt nie jest jeszcze znany.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images

Pozostałe wiadomości