Gorące tematy

Książę William żegna babcię, królową Elżbietę II. "Była przy mnie podczas najsmutniejszych dni mojego życia"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Książę William i królowa Elżbieta II

Śmierć królowej Elżbiety II to ogromny cios dla wielu Brytyjczyków, jednak jej odejście w szczególny sposób dotyka najbliższych monarchini: dzieci, wnuki i prawnuki oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt i możliwość uczestniczyć w jej życiu. Następca tronu Wielkiej Brytanii, nowo mianowany książę Walii William, zdecydował się opublikować poruszające oświadczenie.

"Smutek to cena, jaką płacimy za miłość"

W opublikowanym na Instagramie oświadczeniu książe Walii w absolutnie wyjątkowy sposób żegna królową, która, jak podkreśla, dla niego była przede wszystkim babcią.

W czwartek świat stracił wyjątkowego przywódcę, który całkowicie poświęcił się dla kraju, królestw i Wspólnoty Narodów (...). Jednocześnie straciłem babcię i w czasie, kiedy przeżywam jej odejście, czuję także niewyobrażalną wdzięczność. Mam przywilej wkroczyć w piątą dekadę mojego życia korzystając z mądrości i spokoju Królowej.

W dalszej części swojego oświadczenia William podkreśla wyjątkową rolę, którą Elżbieta II odegrała w życiu jego rodziny. - Moja żona przez dwadzieścia lat korzystała z jej rad i wsparcia. Trójka moich dzieci mogła spędzać z nią wakacje i święta. To wspomnienia, które zostaną z nimi na całe życie - czytamy.

Moja babcia zwykła mawiać, że smutek to cena, którą płacimy za miłość. Żałoba, którą teraz przeżywamy i będziemy przeżywać w nadchodzących tygodniach to wypełnienie testamentu miłości, którą czuliśmy do naszej wyjątkowej Królowej.

Osobiste pożegnanie księcia Williama. "Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie"

Żegnając królową książę William pozwolił sobie na wiele bardzo osobistych wspomnień związanych z królową Elżbietą II.

Była przy moim boku w czasie najszczęśliwszych momentów. Była też przy mnie w czasie najsmutniejszych dni mojego życia. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale minie trochę czasu, zanim dotrze do nas, że Babuni już z nami nie ma.  

Na koniec swojego oświadczenia książe złożył także deklarację wierności królowi Karolowi III: - Uczczę pamięć mojej babci wspierając mojego ojca, Króla, w każdy możliwy sposób.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/Getty Images

Pozostałe wiadomości