Gwiazdy

Krzysztof Zalewski nagrał piosenkę "bez" muzyki. Jak to możliwe?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
muzyka.dziennik.pl/youtube.com

Krzysztof Zalewski z okazji 20-lecia wytwórni Kayax nagrał cover przeboju Tymka, Kuby Karasia i Urbańskiego pt. "Oczko w głowie". Ceniony muzyk w swojej wersji zrezygnował z instrumentów. "Klasa sama w sobie! Jesteś poza konkurencją na polskiej scenie" - napisał jeden z fanów.

Wytwórnia Kayax świętuje 20-lecie

Wytwórnia założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji powstała specjalna akcja "Kayax XX Rework", w ramach której wokaliści tworzą nowe wersje największych przebojów z katalogu Kayax. Przez ostatnie dni grudnia codziennie w serwisach streamingowych będzie publikowany inny, zaskakujący cover. Usłyszymy głos m.in. Mery Spolsky, Arka Kłusowskiego, Julii Wieniawy, Kuby Karasia czy Krzysztofa Zalewskiego. Do sieci już trafiło wykonanie ostatniego z wymienionych artystów.

Scena Dzień Dobry TVN

Paulina Gołębiowska w piosence „Mniej więcej”
Paulina Gołębiowska w piosence „Mniej więcej” Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Krzysztof Zalewski w utworze "Oczko w głowie"

Muzyk sięgnął po jeden z największych przebojów ostatniego roku, czyli utwór "Oczko w głowie",  który w oryginale wykonuje Tymek wraz z Kubą Karasiem i Urbańskim. Co ciekawe, w wersji Krzysztofa Zalewskiego możemy zapomnieć o instrumentach. Zostały one zastąpione wokalem artysty.

Zawsze chciałem nagrać piosenkę, używając jako wszystkich instrumentów tylko swojego głosu. Czyż można wyobrazić sobie lepszy poligon doświadczalny niż utwór niewłasny?

Tym samym wokalista po raz kolejny zaskoczył słuchaczy. Ten oryginalny cover zdobył serce niejednego fana muzyka. "Klasa sama w sobie! Jesteś poza konkurencją na polskiej scenie", "Jak zwykle mistrzostwo. Krzysztof jesteś oczkiem w głowie na dzisiejszej scenie muzycznej", "Jak to jest, że wszystko, czego Krzysiek się dotknie zamienia się w złoto?", "Pięknie zrealizowany cover", "Mistrzostwo" - czytamy komentarze na platformie YouTube.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: muzyka.dziennik.pl/youtube.com

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości