Gwiazdy

Marek Kondrat o późnym tacierzyństwie. "Ojcem zostałem w wieku, kiedy inni byli już dziadkami"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Co słychać w show-biznesie
Co słychać w show-biznesieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Marek Kondrat nieczęsto udziela się medialnie, a zwłaszcza od momentu, kiedy zrezygnował z aktorstwa. Jego dorobek i rozpoznawalność sprawiają jednak, że ciągle budzi zainteresowanie Polaków. Teraz za sprawą ojcostwa. Kilka lat temu w domu aktora pojawiła się mała Helenka.

Marek Kondrat - historia zawodowa

Marek Kondrat w 2007 roku poinformował, że kończy z aktorstwem. Mimo że nie pojawia się w filmach i serialach, Polacy o nim nie zapomnieli. Wciąż jest uznawany za jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorów. Widzowie doskonale pamiętają go z filmów takich jak "Dzień świra", "Psy" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Aktor rzadko udziela wywiadów, ale ostatnio zrobił wyjątek.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Marek Kondrat o późnym ojcostwie

Aktor ma troje dzieci. Najstarszy syn gwiazdora, Mikołaj, ma 47 lat. Wojciech skończył 41 lat, a jedyna córka, Helenka, przyszła na świat trzy lata temu. Dziewczynka jest owocem związku aktora z córką Grzegorza Turnaua, Antoniną. W najnowszej rozmowie z dziennikarzem Juliuszem Ćwieluchem dla tygodnika "Polityka", Marek Kondrat odniósł się do późnego tacierzyństwa.

- Po raz trzeci ojcem zostałem w wieku, kiedy już inni byli dziadkami. Za późno. Ale czerpię z tego garściami, bo dopiero teraz mam szansę obserwować, jakim cudem jest ta mała, krucha istota. Ile uwagi trzeba jej poświęcić - powiedział dla "Polityki".

Kondrat nie ukrywa także, że zmieniły się jego priorytety. W ostatnich latach znacząco zwolnił tempo i postanowił poświęcać czas najbliższym.

- Jest mi tak dobrze, że aż się martwię. Już nawet nie wołam "do broni", nie czytam Konstytucji. Skupiam się na najważniejszym. Na tych, których kocham i którzy mnie kochają, na przyjaciołach - mówił.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości