Gwiazdy

Królowa Elżbieta II wraca do zdrowia? Zauważono, jak 95-latka prowadzi samochód

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
cover video/x-newskrólowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II w ostatnim czasie borykała się z problemami zdrowotnymi. Musiała zrezygnować z wielu obowiązków, a także przyjemności i poświęcić czas na regenerację. Teraz wydaje się, że monarchini poczuła się lepiej. Sfotografowano ją, gdy prowadziła samochód.

Choroba królowej Elżbiety II

20 października cała Wielka Brytania wstrzymała oddech, gdy królowa Elżbieta II trafiła nagle do szpitala i spędziła tam noc. Wówczas Pałac Buckingham wydał oświadczenie, że monarchini zgodnie z zaleceniami lekarzy będzie odpoczywać przez kolejne dwa tygodnie. Odwołano wszystkie jej wystąpienia publiczne w tym czasie. Mogła wykonywać jedynie "lekkie obowiązki przy biurku". Specjaliści zalecili jej używanie laski do poruszania się i - ku rozczarowaniu królowej - nakazali zrezygnować z jazdy konnej oraz spożywania wieczornego drinka w postaci martini.

- To dla niej naprawdę nic wielkiego, nie pije zbyt dużo, ale wydaje się to trochę niesprawiedliwe, że na tym etapie życia musi zrezygnować z jednej z niewielu przyjemności - mówił przyjaciel brytyjskiej rodziny królewskiej w rozmowie z "Vanity Fair".

Elżbieta II prowadzi samochód

Wydaje się, że ten krótki odpoczynek sprawił, iż królowa czuje się zdecydowanie lepiej. W sobotę 30 października premier Boris Johnson udzielił wywiadu Channel 4 News i zdradził: "Rozmawiałem z Jej Wysokością i jest w bardzo dobrej formie. Musi tylko posłuchać rad swoich lekarzy i trochę odpocząć, a to ważna rzecz. Myślę, że cały kraj życzy jej zdrowia".

Teraz wiadomo, że miał rację, ponieważ w poniedziałek 1 listopada paparazzi sfotografowali Elżbietę II, kiedy jechała za kierownicą swojego zielonego jaguara wokół posiadłości zamku Windsor. 95-latka miała na sobie charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne i chustę na głowie w florystyczne wzorki. To pierwszy raz od kilku tygodni, kiedy monarchinię widziano publicznie.

W czasie, kiedy ona urządzała sobie przejażdżki autem, pozostali członkowie rodziny królewskiej – książę Karol, księżna Camilla, książę William i księżna Kate – zebrali się w Szkocji na rozpoczęciu Konferencji Klimatycznej ONZ COP26. Choć początkowo swoją obecnością wydarzenie miała zaszczycić również królowa, Pałac ogłosił w zeszłym tygodniu, że zgodnie z radą dotyczącą odpoczynku pozostanie w domu.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości