Emocje po wywiadzie Harry'ego i Meghan. "To jest największy kryzys od śmierci księżnej Diany"

Meghan i Harry w intymnym wywiadzie
Za nami emisja przełomowego wywiadu Oprah Winfrey z Harrym i Meghan. Para Sussex ujawniła wiele szczegółów z życia w Pałacu Buckingham, co może zaognić ich konflikt z monarchią. Co podczas tej rozmowy było najbardziej szokujące? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Patrick Ney, Brytyjczyk mieszkający w Polsce i miłośnik rodziny królewskiej.

Problemy psychiczne Meghan

Jedną z najbardziej istotnych kwestii, które zostały poruszone w wywiadzie, było zmaganie się Meghan z problemami psychicznymi. Księżna otwarcie przyznała, że nawiedzały ją myśli samobójcze, jednak gdy poprosiła o pomoc, wcale jej nie otrzymała. Potwierdził to również Harry.

- Ewidentnie mógł więcej powiedzieć na ten temat. Pewnie uzyskała pomoc w pewnym momencie, ale w pierwszej kolejności poszła do Instytucji i od niej mało dostała. (...) Dokładnie to samo działo się w przypadku matki Harry'ego. On też nawiązał do tego, że historia w przypadku Meghan powtarza się po raz drugi - mówił w Dzień Dobry TVN Patrick Ney.

Ekspert dodał, że nie można w żadnym wypadku podważać i lekceważyć wyznania Meghan. Poza tym ujawnienie jej problemów podczas wywiadu może mieć pewne plusy.

- Mam nadzieję, że kobiety w podobnej sytuacji, bojące się właśnie przyznać swoim mężom czy komuś innemu, coś z tego zyskały. Wyciągnęły wnioski, że da się i trzeba nawet o tym rozmawiać - dodał miłośnik rodziny królewskiej.

Relacje Meghan i Harry'ego z członkami rodziny królewskiej

W wywiadzie Meghan i Harry utrzymywali, ze bardzo chcieli zostać w brytyjskiej rodzinie królewskiej, ale jednak musieli uciekać z kraju. Podkreślali, jak ciężka to była decyzja. Książę wyznał, że nie odnalazł wsparcia u swoich najbliższych, a ci nawet dokładali mu zmartwień, pytając np. o kolor skóry przyszłego dziecka. To spowodowało, że wyjechali.

- To nie jest kwestia rasizmu moim zdaniem, tylko to są bardziej różnice kulturowe między pokoleniem młodych ludzi, otwarcie mówiących o swoich uczuciach, a Instytucją i różnice między Stanami Zjednoczonymi, a Wielką Brytanią - tłumaczył specjalista.

Podczas rozmowy z Oprah para Sussex wielokrotnie podkreślała, że królowa Elżbieta II oraz książę Filip wykazali się ogromnym zrozumieniem i z sympatią traktowali Meghan. Zasugerowali, że pozostali członkowie rodziny królewskiej już nie byli tak im przychylni.

- Byłem bardzo zaskoczony właśnie, jak Harry otwarcie mówił o jego relacjach z bratem, z przyszłym królem Wielkie Brytanii, a też oczywiście z Karolem. (...) Wyraźnie mówił, że "między nami nie jest dobrze" . Kto nie był w rodzinie, gdzie były jakieś spory i kłótnie? - pytał w naszym programie Patrick Ney.

Choć poparcie Brytyjczyków dla rodziny królewskiej nieustannie wynosi powyżej 80 proc., to bez wątpienia będą musieli się po tym wywiadzie zmierzyć z wieloma nieprzychylnymi opiniami.

- Ja myślę, że to jest największy kryzys od śmierci Diany, od śmierci matki Harry'ego . Ale właśnie pamiętam, że wtedy pojawiały się głosy, że to już jest upadek rodziny królewskiej, a wcale tak nie było. (...) Jednak trzeba przyznać, że Meghan i Harry wrzucili granat w rodzinę królewską - stwierdził ekspert.

Komentarze po wywiadzie pary Sussex

Na całym świecie trwają właśnie burzliwe dyskusje na temat tego, co w wywiadzie jest prawdą, a co nie ma pokrycia z rzeczywistością. Niektórzy twierdzą, że Meghan podczas rozmowy nie była autentyczna i ze względu na swój wyuczony zawód - mogła po prostu grać. Jedna z dziennikarek Fox News zarzuciła z kolei byłej księżnej brak dokładności w opisywaniu tego, co naprawdę się wydarzyło.

Pojawiają się jednak również pozytywne opinie. Tenisistka Serena Williams, broniła swojej przyjaciółki, mówiąc, że sama wie, czym jest systemowy rasizm. Maria Shriver natomiast dodała, że prawdziwe jest to, że nie wiemy, co dzieje się w rodzinie królewskiej i trudno nam - jako osobom tak bardzo postronnym - to oceniać.

- Na pewno myślenie, że tam za tymi murami jest bajkowo, jest bardzo naiwne - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Agnieszka Woźniak-Starak.

Wywiad z Meghan i Harrym możesz zobaczyć w TVN24 GO .

Emocje po wywiadzie z Oprah Winfrey. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?