Gwiazdy

Kim Kardashian głodziła się przed wyjściem na czerwony dywan. Celebrytka oburzyła Hollywood

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Kim Kardashian przez miesiąc była na głodówce. Dzięki temu w cztery tygodnie zrzuciła ponad 7 kg. Zrobiła to po to, by zachwycić podczas Met Gali i zmieścić się w kultową sukienkę Marilyn Monroe. Szokujący wywiad celebrytki podzielił Hollywood.

Met Gala 2022

2 maja w gmachu nowojorskiego Museum of Art odbyło się wydarzenie pod hasłem "W Ameryce: Antologie mody". MET Gala to inauguracja wystawy, którą zaproszeni goście mogą obejrzeć przedpremierowo, a także najważniejsze i najbardziej ekskluzywne wydarzenie modowe w roku. Odbywa się ono od 1948 r. Od 27 lat przewodniczy mu Anna Wintour.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Na imprezie rok w rok zjawiają się gwiazdy ze świata mody, rozrywki, biznesu i polityki. Wszyscy przykładają ogromna wagę, by zachwycić stylizacjami dopasowanymi do podanego wcześniej motywu. W związku z pandemią w 2020 roku MET Gala została odwołana, a rok później wyjątkowo miała miejsce we wrześniu. Wówczas odbyła się pod hasłem "W Ameryce: Leksykon mody" i zainicjowała otwarcie pierwszej części wystawy poświęconej historii krawiectwa Stanów Zjednoczonych.

Met Gala 2022: Kim Kardashian i głodówka

Organizatorzy tegorocznej Met Gali poprosiła uczestników o ucieleśnienie wielkości okresu od 1870 do 1890 roku, czyli Gilded Age New York (Złoty Wiek Nowego Jorku). Był to czas spektakularnej architektury, pięknych parków i placów, wykwintnych rezydencji i pałacowych budynków użyteczności publicznej, a także szybkiego wzrostu gospodarczego.

Kim Kardashian wybrała na tę okazję kultową kreację projektu Jeana-Louisa, w której Marilyn Monroe śpiewała "Happy Birthday, Mr. President" Johnowi F. Kennedy'emu w 1962 roku. Choć zachwyciła gości w swojej wyjątkowej stylizacji, nie uniknęła też skandalu. Celebrytka jak najwierniej chciała odwzorować swoje wystąpienie w kreacji Monroe. Sęk w tym, że nie miała figury legendarnej aktorki. Dlatego kilka tygodni przed imprezą zaczęła intensywnie "pracować" nad swoją sylwetką.

W wywiadzie dla "Vogue’a" Kardashian zdradziła, że przez prawie miesiąc "głodziła się", całkowicie zrezygnowała z cukrów i węglowodanów, by zmieścić się w ikoniczną kreację. Efekt – w cztery tygodnie zrzuciła ponad 7 kg.

Kim Kardashian krytykowana za głodówkę

Po wyznaniu gwiazdy w mediach społecznościowych rozpętała się burza. Słowa Kim zostały odebrane jako promujące szkodliwe wzorce.

- Otwarcie przyznać się do głodzenia się ze względu na Met Gala. Kiedy dobrze wiesz, że miliony młodych mężczyzn i kobiet obserwują cię i słuchają każdego twojego słowa. To jest obrzydliwa ignorancja nie z tego świata - napisała na Instagramie m.in. Lili Reinhart. - To jest bardzo złe. Po....ane na tak wielu poziomach - oceniła aktorka zachowanie Kim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Theo Wargo/Getty Images

Pozostałe wiadomości