Gwiazdy

Kate Moss miała wtedy tylko 15 lat. Fotograf kazał jej ściągnąć stanik. "Czułam, że coś jest nie tak"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
BBC Radio 4

Kate Moss była jedną z najpopularniejszych supermodelek lat 90. ubiegłego wieku. W najnowszym wywiadzie ujawniła kulisy kultowych sesji, o których z zachwytem rozpisywała się prasa. Okazuje się, że niejednokrotnie jej granice były przekraczane przez fotografów.

Kariera Kate Moss

Kate Moss rozpoczęła swoją karierę, gdy miała 14 lat. Do modelingu namówiła ją Sara Ducas ze "Storm Agency". Prawdziwa sława przyszła, kiedy Calvin Klein zatrudnił młodziutką Kate jako ambasadorkę swojej marki. Zarabiała wtedy 10 tys. dolarów za dzień pracy. Wiadomo, że kontrakt z odzieżową firmą Calvina Kleina za 100 dni współpracy opiewał na sumę 4 mln dolarów. Potem pracowała dla kolejnych międzynarodowych firm, takich jak np. Dolce & Gabbana, Gianni Versace, L'Oréal, Yves Saint Laurent czy Coco Chanel.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Twarz Kate Moss pojawiła się także na najbardziej prestiżowych okładkach, m.in. "The Face", "Vogue" czy "Harper's Bazaar".

Kate Moss zwierzyła się z traumy

Ostatnio modelka, w wywiadzie dla BBC Radio 4, szerzej opowiedziała o początkach pracy w modelingu. Jak przyznała, nie było jej łatwo. Płacz i brak komfortu podczas sesji zdjęciowych oraz poczucie uprzedmiotowienia - tak wyglądała codzienność nastoletniej wówczas gwiazdy adorowanej przez cały świat. Ze stresem próbowała radzić sobie, przyjmując leki psychotropowe o działaniu uspokajającym.

Od fotografów notorycznie zwykła słyszeć, że jeżeli się nie rozbierze, nie będą jej angażować do kolejnych projektów. - Miałam okropne doświadczenie przy pracy nad katalogiem z bielizną. Miałam tylko 15 lat. Fotograf powiedział: "Zdejmuj bluzkę". Więc zdjęłam. Nie czułam się wtedy pewnie w swoim ciele. Później kazał mi ściągnąć stanik. Czułam, że coś jest nie tak. Zabrałam moje rzeczy i uciekłam stamtąd. To doświadczenie naprawdę wyostrzyło moje zmysły. Teraz potrafię wyczuć nieodpowiednią atmosferę na kilometr - wyznała Kate Moss.

Gwiazda wróciła także pamięcią do słynnej kampanii bielizny dla Calvina Kleina w 1992 roku, którą realizowała z aktorem Markiem Wahlbergiem, znanym wówczas jako Marky Mark. Modelka musiała być topless. Stresu dodawał fakt, iż była to jej pierwsza duża kampania. Jak wyznała, przed sesjami brała Valium, aby złagodzić niepokój. - Czułam się bezbronna i przestraszona - stwierdziła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: BBC Radio 4

Źródło zdjęcia głównego: Jamie McCarthy/Getty Images

Pozostałe wiadomości